tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Peter Hickman na oponach Dunlop wygrywa swój trzeci wyścig TT na wyspie Man NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Peter Hickman na oponach Dunlop wygrywa swój trzeci wyścig TT na wyspie Man

Autor: Materiał partnera 2019.06.04, 13:35 Drukuj

Brytyjski zawodnik teamu Smiths BMW, Peter Hickman, wygrał skrócony wyścig klasy Superbike w czasie zawodów Tourist Trophy na wyspie Man. Jednym ze źródeł jego sukcesu były nowe opony Dunlop KR108, które zapewniają wysoką przyczepność już od samego startu.

Peter Hickman dojechał do mety 1,7 sekundy przed Deanem Harrisonem i 7,5 sekundy przed trzecim, również używającym opon Dunlop Conorem Cummingsem.

Harrison prowadził na pierwszym okrążeniu o jedną sekundę, ustanawiając średnią prędkość 213,2 km/h. Hickman utrzymywał jednak ekstremalne tempo od samego startu i bardzo szybko odrobił straty do lidera. Na drugim okrążeniu bezbłędnie przejechał odcinek górski, zmniejszając stratę do zaledwie 0,045 sekundy. Po jednym pit stopie miał już przewagę 1,7 sekundy nad Harrisonem, którą utrzymał do momentu wywieszenia czerwonej flagi i przerwania wyścigu.

Tym samym Peter Hickman został po raz trzeci zwycięzcą wyścigu TT na wyspie Man, tym razem w klasie Superbike. Przejechał również najszybsze okrążenie - średnia 213,96 km/h. W wyjątkowo ciężkich w tym roku, zmiennych warunkach pogodowych doskonale spisały się również opony Dunlop KR108, charakteryzujące się bardzo krótkim czasem nagrzewania i dające zawodnikom wysoką przyczepność już chwilę po starcie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę