tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Metzeler - zwycięskie opony Deana Harrisona w wyścig Senior TT na wyspie Man
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Metzeler - zwycięskie opony Deana Harrisona w wyścig Senior TT na wyspie Man

Autor: Materiał partnera 2019.06.12, 11:54 Drukuj

Najbardziej prestiżowa klasa wyścigowa na wyspie Man to zdecydowanie Senior TT, gdzie co roku spotykają się najlepsi, najszybsi i najodważniejsi zawodnicy na świecie. W tym sezonie zwycięstwo przypadło Deanowi Harrisonowi, którego Kawasaki ZX-10R wyposażone było w opony Metzeler RACETEC RR Slick.

Wygrana w ‘klasie królewskiej" TT była dla firmy Metzeler ukoronowaniem całego tygodnia wyścigowego, w czasie którego współpracujący z nią zawodnicy, mimo ciężkich warunków pogodowych, odnosili sukcesy także w innych kategoriach. Zwycięstwo Michaela Dunlopa w klasie Lightweight TT oraz wysiłki Jamesa Hilliera i Jamiego Cowarda dały łącznie 8 miejsc na podium.

Po zajęciu trzech drugich miejsc - w klasach Superbike i Supersport 3 maja oraz Superstock 6 maja - Dean Harrison na Kawasaki ZX-10RR w barwach ekipy Silicone Engineering Racing, wyposażonym w opony Metzeler RACETEC RR Slick odniósł 7 maja fantastyczne zwycięstwo w klasie seniorskiej. Dojechał na metę z przewagą ponad 53 sekund nad drugim Peterem Hickmanem.

Sukces w klasie Senior TT to historyczny wyczyn zarówno dla Metzelera, jak i dla samego Deana Harrisona, z którym ta marka oponiarska udanie współpracuje od wielu lat. 30-letni zawodnik z Bradford jest ponadto jednym z najmłodszych kierowców, którzy wygrali ten arcytrudny wyścig.

Tegoroczne wyścigi TT na wyspie Man, a także pozostałe rundy wyścigów ulicznych - North West 200 oraz Ulster Grand Prix - udowodniły wysokie standardy technologii i osiągów, jakie osiągnął Metzeler w produkcji wyścigowych opon typu slick i bieżnikowanych. Zostały one praktycznie przetestowane w najbardziej wymagających warunkach na świecie, a jednocześnie w niezmienionej formie są dostępne u każdego dealera marki Metzeler.


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę