tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Metzeler - zwycięskie opony Deana Harrisona w wyścig Senior TT na wyspie Man
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Metzeler - zwycięskie opony Deana Harrisona w wyścig Senior TT na wyspie Man

Autor: Materiał partnera 2019.06.12, 11:54 Drukuj

Najbardziej prestiżowa klasa wyścigowa na wyspie Man to zdecydowanie Senior TT, gdzie co roku spotykają się najlepsi, najszybsi i najodważniejsi zawodnicy na świecie. W tym sezonie zwycięstwo przypadło Deanowi Harrisonowi, którego Kawasaki ZX-10R wyposażone było w opony Metzeler RACETEC RR Slick.

Wygrana w ‘klasie królewskiej" TT była dla firmy Metzeler ukoronowaniem całego tygodnia wyścigowego, w czasie którego współpracujący z nią zawodnicy, mimo ciężkich warunków pogodowych, odnosili sukcesy także w innych kategoriach. Zwycięstwo Michaela Dunlopa w klasie Lightweight TT oraz wysiłki Jamesa Hilliera i Jamiego Cowarda dały łącznie 8 miejsc na podium.

Po zajęciu trzech drugich miejsc - w klasach Superbike i Supersport 3 maja oraz Superstock 6 maja - Dean Harrison na Kawasaki ZX-10RR w barwach ekipy Silicone Engineering Racing, wyposażonym w opony Metzeler RACETEC RR Slick odniósł 7 maja fantastyczne zwycięstwo w klasie seniorskiej. Dojechał na metę z przewagą ponad 53 sekund nad drugim Peterem Hickmanem.

Sukces w klasie Senior TT to historyczny wyczyn zarówno dla Metzelera, jak i dla samego Deana Harrisona, z którym ta marka oponiarska udanie współpracuje od wielu lat. 30-letni zawodnik z Bradford jest ponadto jednym z najmłodszych kierowców, którzy wygrali ten arcytrudny wyścig.

Tegoroczne wyścigi TT na wyspie Man, a także pozostałe rundy wyścigów ulicznych - North West 200 oraz Ulster Grand Prix - udowodniły wysokie standardy technologii i osiągów, jakie osiągnął Metzeler w produkcji wyścigowych opon typu slick i bieżnikowanych. Zostały one praktycznie przetestowane w najbardziej wymagających warunkach na świecie, a jednocześnie w niezmienionej formie są dostępne u każdego dealera marki Metzeler.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę