tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Włoch w mistrzostwach świata enduro - dominacja zawodników Metzelera
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GP Włoch w mistrzostwach świata enduro - dominacja zawodników Metzelera

Autor: Informacja prasowa 2019.06.25, 14:39 Drukuj

Steve Holcombe, Alex Salvini, Danny McCanney, Lois Larrieu i Andrea Verona - światowej klasy zawodnicy, jeżdżący na oponach Metzeler, byli niekwestionowanymi bohaterami zakończonego właśnie GP Włoch w cyklu Mistrzostw Świata Enduro FIM, które odbyło się w okolicach Rovetty. Znakomity występ Andrei Verony w klasie Junior zapewnił mu pierwszy tytuł mistrza świata.

Włoskie GP odbyło się w Rovetcie, położonej w jednej ze słynnych dolin regionu Bergamo. Piąta runda Mistrzostw Świata Enduro FIM zorganizowana była przez znany Motoclub Bergamo. Zawierała 4 odcinki specjalne, każde po 3 okrążenia. Zawodnicy rywalizowali na różnorodnym podłożu, typowym dla tej okolicy - błocie, na kamieniach, w strumieniach, skałach i w lesie.

NAS Analytics TAG

W klasie Enduro GP najlepsi okazali się Danny McCanney (TM Racing Factory Team) and Alex Salvini (S2 Motosport Honda RedMoto Sembenini Team), których doskonały występ dał im pierwsze miejsca odpowiednio pierwszego i drugiego dnia zmagań. Aktualny mistrz Steve Holcombe, zawodnik Bety i Metzelera, zmagający się z problemami zdrowotnymi, dosłownie wbijał zęby w podłoże i w dobrym stylu wywalczył drugie i czwarte miejsce.

Był to również niesamowity weekend dla miejscowego zawodnika  Thomasa Oldratiego (Team Honda RedMoto), który na oponach METZELER MCE 6 DAYS EXTREME zajął drugie i pierwsze miejsca w klasie E1.

Zawodnicy Metzelera odnieśli również zwycięstwa w klasie E2. Pierwszego dnia na podium stawili się kolejno Loic Larrieu (TM Racing Factory Team), Christophe Charlier (Team Honda RedMoto) oraz Benjamin Herrera (Team Beta Factory Enduro). Drugiego dnia zwycięzcą okazał się Alex Salvini, a jako drugi wyścig ukończył Loic Larrieu.

Klasa E3 to także rywalizacja kierowców Metzelera. Pierwsze miejsca podzielili między sobą Steve Holcombe i Danny McCanney, którzy wciąż walczą o tytuł. Z kolei w klasie juniorskiej, na dwa wyścigi przed końcem sezonu, tytuł zapewnił sobie Andrea Verona (TM Racing Factory Team), wygrywając w GP Włoch.

W Mistrzostwach Świata Enduro FIM czeka nas teraz długa przerwa - zawodnicy powrócą do rywalizacji dopiero we wrześniu, na GP Czech.

Tabela po GP Włoch, zawodnicy Metzelera pogrubionymi literami:

EnduroGP

 1. FREEMAN Brad p.164
 2. HOLCOMBE Steve p.161
 3. MCCANNEY Daniel p.141

E1

 1. FREEMAN Brad p.190
 2. OLDRATI Thomas p.153
 3. CAVALLO Matteo p.142

E2

 1. SALVINI Alex p.142
 2. LARRIEU Loic p.141
 3. CHARLIER Christophe p.134

E3

 1. HOLCOMBE Steve p.191
 2. MCCANNEY Daniel p.179
 3. GESLIN Anthony p.140

Junior

 1. VERONA Andrea p.197
 2. ESPINASSE Thèophile p.160
 3. FRANCISCO Enric p.138
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę