tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Daley Mathison zginął podczas wyścigu otwarcia Superbike Isle of Man TT NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Daley Mathison zginął podczas wyścigu otwarcia Superbike Isle of Man TT

Autor: Redakcja 2019.06.03, 18:37 Drukuj

Daley Mathison, doświadczony zawodnik ulicznych wyścigów motocyklowych zginął w wypadku podczas pierwszej rundy Superbike na Isle of Man TT.

27-latek rozbił się na trzecim okrążeniu wyścigu otwarcia. Mathison, dwukrotny mistrz Europy w wyścigach motocykli elektrycznych, zadebiutował na Isle of Man TT w 2013 r. W tym roku miał wziąć udział we wszystkich klasach, w tym Isle of Man TT Zero, gdzie stawał na podium w 2016, 2017 i 2018 roku.

NAS Analytics TAG

Organizator wydał w tej sprawie oświadczenie:

ACU Events Ltd ubolewa nad faktem, że 27-letni Daley Mathison ze Stockton on Tees w Durham zginął podczas incydentu na trasie dzisiejszego wyścigu Superbike Isle of Man TT. Wypadek miał miejsce w Snugborough, w okolicach 2 mili trasy, na 3 okrążeniu wyścigu.

Daley był doświadczonym zawodnikiem, startował w dzisiejszym wyścigu z 19 numerem. Zadebiutował w Mountain Course w wyścigu Manx Grand Prix Newcomers, zajmując piąte miejsce. Jego kariera TT obejmowała trzy kolejne podium w wyścigu TT Zero - w 2016, 2017 i 2018 r., W tym drugie miejsce w wyścigu w ubiegłym roku, kiedy to reprezentował Nottingham University.

Zdobył także 11. miejsce w ubiegłorocznym Superstock Race i 13. miejsce w wyścigach Senior TT Races 2017 i 2018.

W wyścigu Superstock w 2018 roku ustanowił swoje najszybsze okrążenie Mountain Course - 128.054 mil na godzinę, co uczyniło go 34. najszybszym zawodnikiem wszech czasów. Ustanowił drugie najszybsze okrążenie Zero TT w historii z okrążeniem 119,294 mil na godzinę w wyścigu w 2018 roku.

W sumie wystartował w 19 wyścigach TT z 14 finiszami i 3 podium i zdobył 6 srebrnych i 8 brązowych replik.

ACU Events Ltd pragnie przekazać swoje najgłębsze współczucie żonie Daley, Natalie, jego rodzinie i przyjaciołom.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę