tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Daley Mathison zginął podczas wyścigu otwarcia Superbike Isle of Man TT
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Daley Mathison zginął podczas wyścigu otwarcia Superbike Isle of Man TT

Autor: Redakcja 2019.06.03, 18:37 Drukuj

Daley Mathison, doświadczony zawodnik ulicznych wyścigów motocyklowych zginął w wypadku podczas pierwszej rundy Superbike na Isle of Man TT.

27-latek rozbił się na trzecim okrążeniu wyścigu otwarcia. Mathison, dwukrotny mistrz Europy w wyścigach motocykli elektrycznych, zadebiutował na Isle of Man TT w 2013 r. W tym roku miał wziąć udział we wszystkich klasach, w tym Isle of Man TT Zero, gdzie stawał na podium w 2016, 2017 i 2018 roku.

Organizator wydał w tej sprawie oświadczenie:

ACU Events Ltd ubolewa nad faktem, że 27-letni Daley Mathison ze Stockton on Tees w Durham zginął podczas incydentu na trasie dzisiejszego wyścigu Superbike Isle of Man TT. Wypadek miał miejsce w Snugborough, w okolicach 2 mili trasy, na 3 okrążeniu wyścigu.

Daley był doświadczonym zawodnikiem, startował w dzisiejszym wyścigu z 19 numerem. Zadebiutował w Mountain Course w wyścigu Manx Grand Prix Newcomers, zajmując piąte miejsce. Jego kariera TT obejmowała trzy kolejne podium w wyścigu TT Zero - w 2016, 2017 i 2018 r., W tym drugie miejsce w wyścigu w ubiegłym roku, kiedy to reprezentował Nottingham University.

Zdobył także 11. miejsce w ubiegłorocznym Superstock Race i 13. miejsce w wyścigach Senior TT Races 2017 i 2018.

W wyścigu Superstock w 2018 roku ustanowił swoje najszybsze okrążenie Mountain Course - 128.054 mil na godzinę, co uczyniło go 34. najszybszym zawodnikiem wszech czasów. Ustanowił drugie najszybsze okrążenie Zero TT w historii z okrążeniem 119,294 mil na godzinę w wyścigu w 2018 roku.

W sumie wystartował w 19 wyścigach TT z 14 finiszami i 3 podium i zdobył 6 srebrnych i 8 brązowych replik.

ACU Events Ltd pragnie przekazać swoje najgłębsze współczucie żonie Daley, Natalie, jego rodzinie i przyjaciołom.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę