tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Następne cele KTM - 790 Supermoto i twin klasy 500

Następne cele KTM - 790 Supermoto i twin klasy 500

Autor: Konrad Bartnik 2018.12.13, 12:09 Drukuj

Głównodowodzący grupy KTM, Stefan Pierer, w odróżnieniu od szefów pozostałych firm motocyklowych, otwarcie mówi o swoich planach. Jednym z nich jest pojawienie się austriackich motocykli w coraz popularniejszej klasie 500 cm3.

W głośnym wywiadzie dla magazynu "Speedweek" Stefan Pierer opowiedział nie tylko o ewentualnym przejęciu marki Ducati. Pochwalił się również pracami nad kolejnymi modelami.

Zarząd KTM pokłada bardzo duże nadzieje w debiutujących właśnie enduro 790 Adventure oraz 790 Adventure R. W przyszłym roku Austriacy zamierzają sprzedać 15 tysięcy tych maszyn. Rozwinięciem tej platformy, jak zapowiedział Pierer, będzie model 790 SMT, czyli motocykl segmentu supermoto.

Kolejny cel ma zostać osiągnięty we współpracy z indyjskim partnerem KTM-a, koncernem Bajaj. Będzie to nowa rodzina modeli, wyposażona w dwucylindrowe silniki o pojemności 500 cm3. Będą one skonstruowane i produkowane przez Hindusów. Stefan Pierer powiedział:

Wzrost odbywa się dziś poprzez obecność na rynkach wschodzących, takich jak indyjski. W tych warunkach klasą premium jest odpowiednik naszej klasy średniej, czyli motocykle 500-800 cm3. Za pomocą nowej platformy klasy 500 zamierzamy skutecznie konkurować z markami japońskimi.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę