tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM zwiększa udziały w biurze projektowym KISKA NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM zwiększa udziały w biurze projektowym KISKA

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.11, 10:57 Drukuj

Zastanawialiście się kiedyś, skąd biorą się oryginalne kształty motocykli KTM? To zasługa projektantów z austriackiego biura KISKA, które już niedługo może stać się integralną częścią grupy KTM.

Grupa KTM ma za sobą kolejny bardzo udany rok, ósmy z rzędu z wyraźnymi wzrostami sprzedaży. Sekretem sukcesu austriackich motocykli jest nie tylko kunszt inżynierów, odpowiedzialnych za techniczną stronę ich projektowania. Maszyny KTM mają również bardzo charakterystyczną stylistykę - kanciastą, bardzo nowoczesną, czasem nawet brutalną. Dzięki temu mają bardzo jasno określony i błyskawicznie rozpoznawalny wizerunek.

Za wygląd maszyn z grupy KTM, a więc także Husqvarny, odpowiada austriackie biuro projektowe KISKA, z którym "pomarańczowi" współpracują od wielu lat. KTM posiadał do tej pory 26% udziałów w KISKA, a w ostatnich dniach ogłosił plan dokupienia kolejnych, tak by finalnie mieć ich 50%. Można się domyślać, że jeśli tłuste lata dla koncernu będą trwać dalej, ostatecznie całe biuro trafi pod skrzydła Mattighofen.

KTM bardzo potrzebuje sprawnego zespołu sprawdzonych designerów. Firma intensywnie się rozwija i atakuje nowe rynki - głównie azjatyckie. Dużo mówi się również o planach przejęcie kolejnej znanej marki, być może będzie to Ducati.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę