tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM 790 Adventure - znamy europejskie ceny! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM 790 Adventure - znamy europejskie ceny!

Autor: Janusz Bębenek 2018.12.01, 11:27 3 Drukuj

Średnie turystyczne enduro KTM było jedną z najbardziej oczekiwanych premier tegorocznych targów EICMA. Na jednej ze stron poświęconych motocyklom wyprawowym pojawiła się informacja o przewidywanych cenach tej maszyny. Niestety, nie będą okazyjnie niskie.

KTM 790 Adventure będzie głównym konkurentem takich modeli jak również debiutująca Yamaha Tenere 700 czy BMW F750/850 GS. Motocykl dostępny będzie w wersji standardowej oraz Adventure R. Różnice między nimi nie będą ogromne - oba napędzane będą 95-konnym, rzędowym twinem o pojemności 799 cm3, będą miały taki sam, 20-litrowy zbiornik paliwa, takie same koła i zbliżoną masę - ok. 189 kg.

Wersja R jest po prostu mocniej zorientowana na jazdę w terenie, stąd zastosowano tu inne zawieszenie. Zamiast widelca o średnicy rur 43 mm zamontowano element firmy WP o średnicy 48 mm i większym skoku, wynoszącym aż 240 mm. Pozostałe różnice to terenowe opony Metzeler Karoo 3 i lekkie zmiany w nadwoziu, m.in. wyżej umieszczony przedni błotnik.

Na facebookowej stronie Adventure Attack zamieszczono informację o planowanych cenach KTM 790 Adventure i Adventure R dla rynków hiszpańskiego i brytyjskiego. W reszcie Europy mają być zbliżone, z drobnymi korektami wynikającymi ze stawek podatkowych w różnych krajach.

W Hiszpanii standardowa wersja motocykla ma kosztować 12399 euro (ok. 53000 zł), a wersja R 13299 euro, czyli ok. 57000 zł. W Wielkiej Brytanii ma to być odpowiednio 11099 i 11999 funtów, w przeliczeniu kilkaset zł drożej niż w Hiszpanii. Podobnych cen oczekujemy więc również w Polsce. Jak widać, tanio nie będzie, co nieco ułatwi zadanie Tenere 700, która pomimo słabszych osiągów, powinna być o dobre 10 tysięcy zł tańsza.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę