tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM 790 Adventure R 2020 - ile naprawd ma mocy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM 790 Adventure R 2020 - ile naprawd ma mocy?

Autor: Jakub Olkowski 2020.12.04, 12:53 Drukuj

Ile mocy ma KTM 790 Adventure R z 2020 oraz jak wygląda charakterystyka silnika? Zobacz przebiegi mocy i momentu na wykresach z hamowni...

KTM 790 Adventure w wersji R to jeden z najciekawszych i najbardziej hardcorowych motocykli z segmentu turystycznych enduro o średniej pojemności. Jego podwozie wzbudza zaufanie a komponenty i rozwiązania są z najwyższej półki - w efekcie pojazd jest zwinny i ma spory potencjał zarówno do jazdy po bezdrożach jak i na trasach.

NAS Analytics TAG

Motocykl jest napędzany ośmiozaworowym dwucylindrowym, rzędowym silnikiem DOHC LC8c o pojemności 799 ccm. To wspólna jednostka z modelem 790 Duke, ale na potrzeby pojazdu terenowego zmieniono sposób oddawania mocy i momentu obrotowego.

Magazyn cycleworld.com postanowił zabrać Adventure R na hamownię (Dynojet 250i) i sprawdził realne wartości generowane przez wspomniany piec.

Hamownia wykazała maksymalną moc 83,37 KM przy 8450 obr./min i 78,24 Nm momentu obrotowego przy 6790 obr./min.

Co ciekawe, moc w Duke'u jest o 12 KM wyższa, ale moment obrotowy w całym zakresie jest wyższy, a ponadto pojawia się o 1000 obr./min. wcześniej. Poniżej zobaczycie charakterystyki zewnętrzne silnika KTM 790 Adventure R.

hamownia wykres KTM 790 Adventure R

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr