tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM RC16 i 490 Duke - Stefan Pierer nie zaprzecza
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM RC16 i 490 Duke - Stefan Pierer nie zaprzecza

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.12.23, 12:10 Drukuj

Stefan Pierer wypowiedział się w sprawie nowej platformy silników 490 oraz modelu RC16.

Prezes motocyklowego imperium, którego trzonem jest oczywiście marka KTM udzielił ostatnio wywiadu portalowi Motoring World z Indii. Opowiadał między innymi o przyszłości marki. Jakie plany na przyszłość ma Stefan Pierer?

NAS Analytics TAG

Najwięcej uwagi poświęcono motocyklom z silnikami o średniej pojemności. W ciągu najbliższych dwóch lat zostanie opracowany dwucylindrowy silnik o oznaczeniu 490. Nowy motor jest tworzony przez dział rozwoju koncernu Bajaj, który ma wsparcie inżynierów z KTM. Silnik ten na pewno pojawi się w Indiach i w Chinach. Jeżeli trafi do Europy, to pojawi się zarówno pod marką KTM jak i Husqvarna.

Stefan Pierer został zapytany także o drogowy motocykl superbike i jego odpowiedź napawa optymizmem: "To może być motocykl do opracowania na przyszły rok, w końcu teraz zwyciężamy w wyścigach MotoGP!" Ciężko cokolwiek wywnioskować z tak zdawkowej informacji, ale po tym jak kiedyś Pierer stwierdził, że motocykle klasy superbike nie powinny jeździć po drogach publicznych, możemy przypuszczać, że KTM opracuje maszynę przeznaczoną tylko na tor. Z drugiej strony - jeśli Austriacy będą chcieli wejść do cyklu Superbike World Championship, to będą musieli zaprezentować drogową wersję takiego motocykla.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr