tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ekipa KTM gotowa na kolejne zwycięstwo w Rajdzie Dakar
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ekipa KTM gotowa na kolejne zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Autor: Konrad Bartnik 2018.11.30, 14:57 Drukuj

Firma Red Bull, jeden z głównych sponsorów fabrycznych ekip KTM, nakręcił serię filmów promocyjnych, dokumentujących przygotowania do kolejnej edycji Rajdu Dakar. Przyszłoroczna impreza rozpocznie się 9 stycznia w stolicy Peru, Limie.

Choć ciężko w to uwierzyć, kierowcy KTM triumfowali w Rajdzie Dakar przez 17 ostatnich edycji imprezy, bez ani jednego roku przerwy. Taki stan rzeczy naturalnie wzmaga apetyt na zwycięstwo wśród innych, bardzo mocnych ekip. Wytwarza również ekstremalną presję na zawodników KTM startujących w najbliższej edycji rajdu.

NAS Analytics TAG

Austriacka ekipa to tradycyjnie najlepsi z najlepszych. W styczniu 2019 roku w barwach KTM wystartują Toby Price z Australii (zwycięzca z 2016 roku), Sam Sunderland z Wielkiej Brytanii (zwycięzca z 2017 roku), Matthias Walkner z Austrii (zeszłoroczny zwycięzca) oraz Hiszpanka Laia Sanz, która już sześć razy wygrywała wśród startujących w Dakarze kobiet.

Dlaczego Rajd Dakar uważany jest za najcięższą imprezę na świecie? Po prostu - wymaga od zawodników najwyższych umiejętności, wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej. To 15 dni ekstremalnych zmagań na 10 odcinkach. Ponad 5 tysięcy kilometrów walki na głównie piaszczystych bezdrożach.

Bezkresne wydmy bez punktów orientacyjnych, duże skoki temperatur - od boliwijskich przymrozków do morderczego upału na odcinkach pustynnych. Do tego zmiany wysokości nad poziomem morza, obciążające zarówno kierowców, jak i ich maszyny. Przyszłoroczna edycja ma być pod tym względem rekordowa - przybędzie fragmentów trasy biegnących w wysokich górach, na wysokości nawet 5 tysięcy m n.p.m.

Red Bull przygotował kilka odcinków tego filmu, które będą się ukazywać sukcesywnie w miarę zbliżania się terminu startu Dakaru 2019. Impreza rozpocznie się już 9 stycznia w Limie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę