tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2019. Aż 11 Polaków pojawi się na starcie tegorocznej edycji NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2019. Aż 11 Polaków pojawi się na starcie tegorocznej edycji

Autor: Raff 2019.01.03, 16:18 Drukuj

Rajd Dakar startuje już 7 stycznia. W tegorocznej edycji pojawi sią aż 11 Polaków, z czego dwóch motocyklistów i jeden quadowiec. Podczas trwania imprezy, każdego dnia będziemy informować was o cząstkowych wynikach i najważniejszych wydarzeniach rajdu.

Tegoroczny Dakar jest wyjątkowy - trasę w całości wytyczono w Peru, 70% jej przebiegu to pustynie i wydmy. Nasz kraj reprezentować będzie 11 Polaków, wśród nich zabraknie tym razem niezależnych kierowców.

Na starcie w Limie pojawi się dwóch motocyklistów - Maciej Giemza i Adam Tomiczek z Orlen Team. Tym razem w rajdzie nie wystartuje leczący kontuzję Rafał Sonik. Pojawi się w Peru jako komentator i nasz wysłannik. Na trasie zastąpi go Kamil Wiśniewski.

Pozostali Polacy to Jakub Przygoński (Mini, z pilotem Tomem Colsoulem), Maciej Marton i Aron Domżała (Toyota), Sebastian Rozwadowski (pilot Benediktasa Vanagasa), Maciej Domżała i Rafał Marton (SxS/UTV), Szymon Gospodarczyk (pilot Santiago Creeli Garza Riosy) oraz Dariusz Rodewald, mechanik w załodze holenderskiej ciężarówki Gerarda de Rooya.

Maciej Giemza i Adam Tomiczek są pełni optymizmu przed zbliżającym się rajdem. Podczas konferencji prasowej związanej z Dakarem opisywali oni swoje wrażenia.

Maciej Giemza: - Jesteśmy na ostatniej prostej przed Dakarem, przed nami jeszcze jeden wyjazd treningowy do Dubaju - chcemy sobie przypomnieć, jak jeździ się po wydmach. Peru znam z poprzedniej edycji rajdu, więc mam nadzieję, że niewiele będzie w stanie mnie zaskoczyć. Na piachu jeździ mi się bardzo dobrze, a to on będzie dominował na tegorocznej trasie. Rywalizacja zapowiada się jako niezwykle zacięta - w końcu rajdy długodystansowe i sam Dakar przyciągają najlepszych zawodników z różnych odmian sportu motocyklowego.

Adam Tomiczek: - Jestem w dobrej dyspozycji, ale Dakar jest nieprzewidywalny i wszystko jest weryfikowane na odcinkach specjalnych. Konkurencja jest olbrzymia, co najmniej kilkunastu zawodników włączy się w walkę o zwycięstwo. Chciałbym uniknąć błędów, wpadek i zameldować się na mecie - tylko to mnie interesuje. Trasa jest co prawda krótsza niż zwykle, ale z pewnością adekwatnie trudniejsza technicznie. Zapowiada się walka na każdym odcinku - z własnymi słabościami, warunkami atmosferycznymi, widocznością. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, by znaleźć się na linii mety.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę