tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Anastasia Nifontova - najtwardsza kobieta Dakaru NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Anastasia Nifontova - najtwardsza kobieta Dakaru

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.18, 16:36 Drukuj

Rosyjska zawodniczka Anastasia Nifontova jest pierwszą kobietą w historii, która ukończyła Rajd Dakar w kategorii "Original by Motul" (dawniej "Malle Moto"). Dojechała do mety na znakomitym, dziesiątym miejscu.

Oprócz regularnej rywalizacji motocyklistów w tegorocznym Dakarze toczyła się walka zawodników w arcytrudnej kategorii "Original by Motul", znanej do niedawna jako "Malle Moto". Startujący tam kierowcy jadą w stylu dawnych rajdów, bez wsparcia ekip i sami muszą radzić sobie z problemami technicznymi i naprawą swoich maszyn. Kiedy inni zawodnicy poddają się masażom na biwaku, oni muszą rozłożyć namiot, przygotować posiłek i kręcić kluczami. Prawdziwa orka na ugorze, oddająca klimat dawnego Dakaru.

W tym roku do tej grupy twardzieli dołączyły dwie kobiety: Anastasia Nifontova z Rosji i Sara Garcia z Hiszpanii. Rajd ukończyła tylko Anastasia, w dodatku zajmując świetne, 10 miejsce. Pomogło jej doskonałe przygotowanie fizyczne i dogłębna znajomość swojego motocykla. Nic dziwnego - Nifontova jest na co dzień głównym dealerem Husqvarny w Rosji.

O skali wyczynu Anastasii świadczy fakt, że w tej kategorii na 34 startujących zawodników, do mety dojechało tylko 16. Gratulujemy!

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę