tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2019. Podsumowanie 41 edycji najtrudniejszego rajdu wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2019. Podsumowanie 41 edycji najtrudniejszego rajdu wiata

Autor: Jarek Benito Czech 2019.01.21, 11:37 Drukuj

Dziesięć dni walki z pustynnym piaskiem, własnymi słabościami, silną konkurencją, oraz licznymi awariami zakończyło się w peruwiańskiej Limie. Jak w tym zacnym gronie zaprezentowali się Polacy? Czy zdobędą chwałę i poklask rodaków zbliżoną poziomem zachwytu poczynaniami futbolistów?

Możemy być zdecydowanie dumni z naszej reprezentacji. Jesteśmy w światowej czołówce, a ilość legend rajdowych, które zostały za plecami Polaków, jest imponująca.

NAS Analytics TAG

Najlepszym i zarazem jedynym motocyklistą z orzełkiem na piersi, który osiągnął linię mety, jest Adam Tomiczek jadący KTM-em w barwach Orlenu. Swój pierwszy Dakar pojechał w 2016, a jego doświadczenie nie osiągnęło poziomu ścisłej czołówki, więc szesnasta pozycja w generalce motocyklowej jest niemałym sukcesem. Podium zdominowali zawodnicy fabrycznego zespołu KTM w składzie: Toby Price, Matthias Walkner i Sam Sunderland. Warto wspomnieć o hiszpańskiej amazonce, reprezentującej również barwy stajni KTM - Laii Sanz, która ukończyła rajd na jedenastym miejscu. Wśród pechowców był niestety Maciej Giemza, którego wyeliminowała awaria motocykla.

680da

Niezwykłym wyczynem może się także poszczycić Anastasia Nifontova z Rosji, która zajęła wysokie, 10 miejsce w kategorii Malle Moto, w której zawodnicy jadą bez jakiegokolwiek wsparcia serwisowego. W tej kategorii na 34 startujących zawodników, do mety dojechało tylko 16!

Anastasia Nifontova

Wspaniałym wynikiem może poszczycić się pochodzący z Wyszkowa Kamil Wiśniewski. Szósta pozycja na mecie i aż czterech reprezentantów Argentyny przed nim mówią same za siebie. Za rok walka o pierwsze miejsce.

4ea15

Nasz Król Quadów - Rafał Sonik tym razem musiał odpuścić walkę na czterech kółkach, zamieniając je, miejmy nadzieję jednorazowo, na mikrofon. Oby nasz mistrz powrócił za rok do rywalizacji, czego mu bardzo życzymy.

SuperSonik

Na wspaniałej - czwartej pozycji, linię mety przekroczył Kuba Przygoński i choć zamienił on motocykl na samochód, duch walki i poziom mistrzowski jest niezmienny, co nas wszystkich niezmiernie cieszy.

b52b5

W trakcie jedenastodniowej imprezy, zawodnicy mieli tylko jeden dzień odpoczynku, który jednocześnie był jednym z najtrudniejszych dni dla mechaników. Musieli niejednokrotnie odbudowywać mocno pokiereszowane pojazdy, dając im drugie życie i szansę na zdobycie finiszu 41. edycji rajdu Dakar.

Trochę liczb:

 • 334 pojazdy
 • 534 kierowców i pilotów
 • 167 motocykli i quadów
 • 126 samochodów osobowych (terenowych) w tym 30 SxS
 • 41 ciężarówek
 • 17 kobiet
 • 16 lat - najmłodszy zawodnik
 • 1 olej - Motul, który od zawsze wspiera wiele startujących ekip, jak również jest jednym z głównych partnerów tegorocznego Dakaru

Rajdowe laboratorium jest pomocne zarówno zespołom biorącym udział w karkołomnej walce, jak również nam wszystkim. To na takich imprezach MOTUL zbiera informacje o parametrach swoich produktów, oraz kondycji silników pracujących w tak ciężkich warunkach. Dzięki temu nasze motocykle dostają najdoskonalszą z możliwych rodzajów krwi silnikowej, bez której żyć nie mogą.

50160237 1593927417376492 84969451140677632 o.jpg? nc cat=105& nc ht=scontent-waw1-1

To jedna z ostatnich dyscyplin motoryzacyjnych, gdzie silnik spalinowy jest jedynym słusznym wyborem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr