tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Toby Price zwyciêzc± 41 edycji Rajdu Dakar! KTM wygrywa po raz 18!

Toby Price zwyciêzc± 41 edycji Rajdu Dakar! KTM wygrywa po raz 18!

Autor: Redakcja 2019.01.18, 12:05 Drukuj

Spektakularnym zwycięstwem Toby'ego Price'a (KTM) zakończył się 10., finałowy etap Rajdu Dakar. Ekipa Pomarańczowych zajęła trzy pierwsze miejsca, zwyciężając w najtrudniejszym rajdzie świata po raz 18 z rzędu!

Toby Price to prawdziwy dzik. Na metę finałowego etapu dojechał z poważnie uszkodzonym nadgarstkiem. To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w Dakarze i coś nam się wydaje, że nie ostatnie.

Również kontuzjowany Matthias Walkner jechał podczas ostatniego etapu dość zachowawczo. Pozwoliło mu to jednak zająć drugą pozycję w generalce. Na trzeciej pozycji znalazł się Sam Sunderland, a to dzięki decyzji organizatora o cofnięciu kary sprzed kilku dni.

W 10. etapie znakomicie radził sobie Jose Cornejo - jeden z niewielu ocalałych w Dakarze zawodników teamu Hondy, który zajął drugie miejsce. Warto wspomnieć o wielkiej bohaterce tej edycji rajdu - Anastasii Nifontovej, która jako pierwsza w historii Dakaru kobieta ukończyła rywalizację w bardzo trudnej kategorii Malle Moto. Zawodnicy nie mogą korzystać tam ze wsparcia serwisowego.

Przy okazji wyjaśniła się sprawa tajemniczego zakładu Price'a i Laii Sanz. Zawodnicy założyli się, że jeśli Toby znajdzie się w pierwszej piątce, będzie mógł liczyć na pocałunek Laii. Jeśli zaś ona trafi do pierwszej 15, Toby pozwoli ściąć sobie włosy. Toby wygrał, a Laia dojechała na 11. miejscu, a zatem szykuje się długi pocałunek z krótko ostrzyżonym bikerem.

Wielkie brawa należą się Adamowi Tomiczkowi, który w klasyfikacji generalnej znalazł się na 16 pozycji. Kamil Wiśniewski w kategorii quad uplasował się jeszcze wyżej - na 6. miejscu.