tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Potwierdzone! Rajd Dakar opuszcza Amerykę Południową! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Potwierdzone! Rajd Dakar opuszcza Amerykę Południową!

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.16, 10:09 1 Drukuj

Organizatorzy Rajdu Dakar przesłali oficjalną informację prasową, w której potwierdzili rezygnację z trasy w Ameryce Południowej. Nowa lokalizacja nie budzi jednak większego entuzjazmu fanów imprezy.

Po miesiącach plotek i domysłów mamy już oficjalną decyzję. Rajd Dakar opuszcza Amerykę Południową i przenosi się do Arabii Saudyjskiej!

NAS Analytics TAG

Rajd odbywał się na dalekim kontynencie od 2008 roku, ale od dłuższego czasu było wiadome, że jego dni w tym miejscu są policzone. Na skutek polityczno-finansowych problemów zagrożona była organizacja ostatniej edycji, która ostatecznie odbyła się na trasach w tylko jednym kraju - Peru. Mówiło się nawet o definitywnym końcu tej imprezy.

Organizatorzy znaleźli jednak nową lokalizację i dogadali się z miejscowymi władzami. W przyszłym roku Rajd odbędzie się na piaskach Arabii Saudyjskiej. Jak na razie nie podano żadnych dalszych szczegółów, musimy na nie poczekać jeszcze kilka dni.

Choć sprawa jest bardzo świeża, to już pojawiły się głosy niezadowolenia. Powodem są rzekome liczne przypadki pogwałcenia praw człowieka przez władze Arabii Saudyjskiej. Wielu fanów krytycznie patrzy również na ideę rajdu tylko w jednym kraju, ponieważ nie oddaje to ducha oryginalnej imprezy, łączącej dwa kontynenty i kilka państw.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę