tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar: wymagajcy drugi etap
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar: wymagajcy drugi etap

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.06, 17:35 Drukuj

Drugi etap Rajdu Dakar za nami. Dzisiaj zawodnicy mieli do pokonania trasę z Al Wajh do Neom. To odcinek 367 kilometów wymagającej nawigacji i bardzo krótka, zaledwie 26-kilometrowa dojazdówka.

Rafał Sonik ponownie zajął drugie miejsce i aktualnie zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Do lidera traci 9 minut, więc zapowiada się ciekawy pojedynek z Ignacio Casale, zwłaszcza, że we wtorek zawodnicy wjadą w góry, a krakowianin uwielbia kręte, górskie, techniczne drogi.

NAS Analytics TAG

Kamil Wiśniewski dziś przekroczył metę na piątej pozycji i w generalce zajmuje siódme miejsce, a Paweł Otwinowski na 15. i takie samo miejsce dzierży w klasyfikacji po dwóch etapach. Zmagający się wczoraj z awarią quada Arkadiusz Lindner, który z tego powodu spędził w trasie ponad 24 godziny, dzisiejszy etap zakończył bez większych problemów na 14. pozycji i plasuje się na 21. miejscu w klasyfikacji po dwóch dniach.

Szczęście w dzisiejszym dniu nie dopisało natomiast zwycięzcom 1. etapu w SSV. Aron Domżała i Marton od samego rana mieli problemy ze swoim Can-Amem. Zawodnicy nadal pozostają w trasie. Póki co plasują się na 38 pozycji i tracą do dzisiejszego zwycięzcy niemal cztery godziny. Maciej Domżała i Rafał Marton dowieźli do mety 24. miejsce i zajmują 23. w generalce.

Wczorajszy zwycięzca w kategorii motocykli, Toby Price, z samego rana pogubił się i tym samym stracił sporo czasu już na starcie. Ostatecznie do najszybszego zawodnika zabrakło mu 12 minut i zajął 15. miejsce, spadając na dziewiątą pozycję w generalce. Adam Tomiczek był 26., a Maciek Giemza 28. W generalce zajmują odpowiednio: 27. i 28. miejsce. Krzysztof Jarmuż, który w swojej kategorii Original by Motul, zajął wczoraj czwarte miejsce, dziś dojechał do mety jako dziewiąty i po dwóch etapach zajmuje ósme miejsce ze stratą ponad 53 minut do lidera Emanuela Gyenesa.

Samochodowa załoga Orlen Teamu dziś bez większych problemów zaliczyła odcinek i zajęła 18. miejsce. Po dwóch etapach Jakub Przygoński i Timo Gottschalk plasują się na 65. pozycji.
Załogi w ciężarówkach dojeżdżały dziś odpowiednio: team z Szymonem Gospodarczykiem jako 10. i w tej chwili zajmują 15. miejsce w generalce, a z Darkiem Rodewaldem jako 13., w generalce na ósmym miejscu. Natomiast zespół Roberta Szustkowskiego i Jarosława Kazberuka przejechał linię mety jako 28. załoga, co dało 24. lokatę po dwóch etapach.

Jutro na zawodników czeka pętla o długości 504 kilometrów z Neom do Neom. 427 kilometrów to odcinek specjalny, a 77 dojazdówki. Trasa z przyszłego megamiasta Neom, to jak zapewniają organizatorzy, prawdziwy klejnot. Rajd poprowadzi zawodników do granicy z Jordanią poprzez serię kanionów i gór oraz, to nic nowego, połacie piasku. Podczas tego wyjątkowego etapu Dakar osiągnie swój najwyższy punkt na wysokości 1400 metrów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr