tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wydmy, kaniony, dzika natura. Arabia Saudyjska jest przepiękna! - Krzysztof Jarmuż po 3. etapie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wydmy, kaniony, dzika natura. Arabia Saudyjska jest przepiękna! - Krzysztof Jarmuż po 3. etapie

Autor: Informacja prasowa 2020.01.08, 10:44 Drukuj

Polski motocyklista Krzysztof Jarmuż ukończył kolejny dzień ścigania w Rajdzie Dakar 2020. Wtorkowy, trzeci etap był miksem przepięknych widoków i wyzwań nawigacyjnych.

Pętla wokół Neom liczyła ponad 500 km, z czego 427 km to odcinek specjalny. Dyrektor rajdu David Castera mówił o trzecim dniu ścigania, że to "najpiękniejszy etap podczas całej imprezy". Zdanie to podziela także polski motocyklista startujący w klasie Original by MOTUL.

NAS Analytics TAG

- Chyba najlepsze na dzisiejszym odcinku było to, jak tutaj jest pięknie! Aż mi się serce cieszyło i muszę przyznać, że Arabia Saudyjska jest przepiękna. W rejonach, które teraz objeżdżamy są wydmy, kaniony i prawdziwa dzikość natury. Chyba nie mogłoby mi się bardziej podobać - komentował z uśmiechem na twarzy zgierzanin.

W klasie motocyklistów jadących bez wsparcia serwisowego, czyli Original by MOTUL, Krzysztof zajął dziś 9-tą lokatę z 19-minutową stratą do lidera. Polak odcinek przejechał bez większych problemów, a jego motocykl - co ważne w klasie, w której rywalizuje - nie wymagał dużego serwisu.

- Myślę, że 3/4 odcinka specjalnego udało mi się jechać nawet na pierwszą trójkę w mojej klasie. Później był jednak punkt kontrolny, który ulokowano na szczycie góry. Wszyscy mieli problemy, żeby go zdobyć, nawet fabryczni zawodnicy się poddawali. Ja oczywiście musiałem krążyć i myślałem sobie, że będę jedynym, któremu się uda. Finalnie się nie udało - punkt ten był błędnie zaznaczony i najprawdopodobniej końcówka odcinka będzie anulowana - dodaje Jarmuż.

Rzeczywiście, organizator po zakończeniu odcinka poinformował, że punkt GPS był źle oznaczony i wyniki będą naliczane na podstawie ostatniego punktu kontrolnego. W klasyfikacji Original by MOTUL Krzysztof awansował na 7. pozycję, a w generalnej klasyfikacji rajdu jest 53. Jutro przed kierowcą motocykla z nr 71 długa, ponad 200-kilometrowa dojazdówka, a potem 453 km odcinka specjalnego na etapie z Neom do Al-`Ula.

Klasę motocykli prowadzi fabryczny zawodnik Hondy Ricky Brabec przed zespołowym kolegą Kevinem Benavidesem.

Poczynania Krzysztofa Jarmuża na trasach Dakaru można śledzić poprzez platformy Facebook oraz Instagram, a także na kanale YouTube, gdzie wrzucane będą nagrania wideo przedstawiające Dakar od kuchni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę