tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020. Fatalny upadek Tomiczka, Sonik z problemami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020. Fatalny upadek Tomiczka, Sonik z problemami

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.08, 20:11 Drukuj

672 kilometry, tyle dziś wynosił cały dystans, który do pokonania mieli uczestnicy Rajdu Dakar. 4. Etap był nieco bardziej łaskawy dla niektórych z naszych zawodników, ale niestety nie dla wszystkich.

Najlepszy wynik wśród Polaków odnotowali dziś Aron Domżała i Maciej Marton, którzy dojechali na metę jako drudzy. Panowie, po wygranej w 1. Etapie, a później paśmie problemów, odzyskali power i jadą jak źli. Oby do końca Rajdu tak było i szczęście ich nie opuszczało. W generalce zajmują aktyualnie 19. pozycję. Maciej Domżała i Rafał Marton na mecie byli dziś 13., a 14. są w generalce.

NAS Analytics TAG

Jakub Przygoński i Tomo Gottschalk zameldowali się na mecie jako ósma załoga. W klasyfikacji generalnej zajmują 45. miejsce.

Darek Rodewald i jego Petronas Team De Rooy Iveco, dziś na mecie zjawili się jako czwarci. W generalce utrzymali siódme miejsce. Jako 18. na metę dojechała ciężarówka, którą jedzie team Szymona Gospodarczyka. Tutaj również udało się utrzymać pozycję w klasyfikacji (16.). Samochód Roberta Szustkowskiego i Jarosława Kazberuka na mecie pojawił się jako 23. pozycji. W generalce plasują sie na 21. miejscu.

Krzysztof Jarmuż dojechał dziś na metę jako ósmy i poprawił swój wynik generalny o jedno oczko - w klasyfikacji Original by Motul zajmuje aktualnie 6. miejsce. Maciek Giemza był dziś 24., a w generalce zajmuje 21. pozycję. Adam Tomiczek, który zaliczył paskudny upadek, ukończył dzisiejszy etap na 37. miejscu, a w generalce jest 26. O tym, czy będzie kontynuować rajd, zadecyduje przed rozpoczęciem kolejnego etapu. 

Rafał Sonik, który miał problemy z roadbookiem, zajął dziś szóste miejsce i spadł w klasyfikacji generalnej na czwartą lokatę. Do lidera, którym niezmiennie jest Casale, traci niemal 39 minut. Kamil Wiśniewski był dziś na mecie 8. O oczko wyżej plasuje się w generalce. Arkadiusz Lindner, z dnia na dzień chyba coraz bardziej rozumie Dakar, i dziś był na mecie 9. Dało mu to kolejny awans w generalce tym razem na 17. miejsce. Paweł Otwinowski ukończył etap na 14. miejscu i zajmuje 14. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Piąty etap poprowadzi zawodników z Al-‘Ula do Ha"il. Trasa o długości 564 kilometrów obejmować będzie 211 kilometrów dojazdówek i 353 kilometry odcinka specjalnego.

Trasa będzie przebiegać przez piaszczystą okolicę, w której punktami orientacyjnymi dla zawodników będą ogromne skały. Nie zabraknie także piaszczystych zjazdów, które według organizatorów będą wymagać zaawansowanych umiejętności prowadzenia pojazdów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr