tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020. Tomiczek i Sunderland rezygnują, Sonik z Jarmużem trzymają tempo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020. Tomiczek i Sunderland rezygnują, Sonik z Jarmużem trzymają tempo

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.09, 19:54 Drukuj

Dzisiejsze 564 kilometry do Ha"il dały mocno popalić zawodnikom. Szczególnie tym na motocyklach i quadach. Były wypadki, niektórym riderom prawie brakło paliwa. Jak twierdzą co poniektórzy, był to najtrudniejszy etap tegorocznego Dakaru.

Po wczorajszym wypadku na trasie czwartego etapu i konsultacji z lekarzem, z Dakaru zmuszony był wycofać się Adam Tomiczek. Zawodnik Orlen Teamu mocno się wczoraj poobijał i nie był w stanie kontynuować jazdy. Maciek Giemza dojechał dziś na metę jako 27., a w generalce zajmuje 20. pozycję. Krzysztof Jarmuż był dziś 9., a w klasyfikacji Original by Motul plasuje się na 8. miejscu. 5. etap na motocyklach należał zdecydowanie do Toby’ego Price’a, który po kłopotach we wcześniejszych etapach, chyba wreszcie złapał wiatr w żagle. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Australijczykowi na awans na drugie miejsce w klasyfikacji. Liderem nadal pozostaje Ricky Brabec.

NAS Analytics TAG

Drugi dzień z rzędu Aron Domżała i Maciej Marton dojechali na metę na drugim miejscu. Mimo trudnego terenu Polacy stracili zaledwie 41 sekund do Cyrila Despresa, który dziś triumfował w Ha"il. W tej chwili załoga Domżały zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji. Maciej Domżała i Rafał Marton ukończyli dziś etap na 17. pozycji i taką też zajmują w generalce.

Rafał Sonik, który dojechał na metę na resztkach benzyny, ukończył dziś rywalizację na siódmej pozycji. Udało się także utrzymać czwarte miejsce w generalce. Kolejny, za Rafałem, na metę wjechał Kamil Wiśniewski. Kamilowi również udało się utrzymać swoje miejsce w klasyfikacji (7.). Paweł Otwinowski był dziś 19., a Arkadiusz Lindner 20. Zawodnicy zajmują w generalce odpowiednio: 14. i 17. miejsce. Casale, choć dziś dojechał jako trzeci, nadal zasiada na fotelu lidera.

Samochodowa ekipa Orlen Teamu - Jakub Przygoński i Timo Gottschalk dojechali na metę jako dziewiąta ekipa. W generalce udało się im awansować na 39. pozycję. Mimo, że sucesywnie odrabiają straty z pierwszego etapu, pierwsza dziesiątka jest nadal poza ich zasięgiem. Liderem pozostaje Carlos Sainz.

W klasie ciężarówek, dziś najlepiej poszło załodze Szymona Gospodarczyka, która przekroczyła metę jako ósma. Pozwoliło to na awans o jedno oczko w klasyfikacji Rajdu. Team Darka Rodewalda dojechał na finisz na 10. pozycji. Tej ekipie również udało się awansować o jedno miejsce w generalce, z 7. na 6. Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk dojechali swoją Tatrą jako 22. Utrzymując dzisiejszy trend, oni także awansowali o jedną pozycję, i aktualnie zajmują 20. miejsce.

Podczas dzisiejszego etapu fatalne upadki zaliczyli motocykliści: Sam Sunderland i Guillaume Martens. Oboma musiały się zająć służby medyczne. Nie ma też możliwości, aby kontynuowali swój udział w Rajdzie.

Szósty etap będzie ostatnim, przed dniem przerwy w Rijadzie. Tam bowiem wiedzie jutrzejszy etap Rajdu. Trasa ma być absolutnie piaszczysta. Mają być wydmy, ma być off-road, ma być po prostu tak jak na Saharze. Na takie podłoże, z niecierpliwością czekają niektórzy z zawodników. Odcinek specjalny będzie więc 477 kilometrami po samym piachu. Dojazdówki to kolejne 353 kilometry jazdy. W sobotę dzień na złapanie oddechu, a w niedzielę... karawana ruszy dalej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę