tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krzysztof Jarmuż podczas Dakaru 2020 - 7 etap. w cieniu tragedii NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krzysztof Jarmuż podczas Dakaru 2020 - 7 etap. w cieniu tragedii

Autor: Informacja prasowa 2020.01.13, 11:48 Drukuj

Krzysztof Jarmuż: - jest mi niezwykle smutno, bo znałem tego zawodnika. Byliśmy w jednym zespole Hondy w 2008 oraz w 2009 roku.

Tydzień temu na starcie w Dżudda obok Krzysztofa Jarmuża stanęło 40 motocyklistów, którzy rzucili wyzwanie Dakarowi 2020, decydując się na jazdę bez pomocy mechaników. Do siódmego etapu w klasie Original by MOTUL przystąpiło już tylko 28 kierowców motocykli, a w ogólnym zestawieniu wszystkich uczestników 42. edycji Rajdu Dakar walkę z nim przegrała ¼ załóg. Niestety w niedzielny poranek nadeszła tragiczna informacja o śmierci znakomitego motocyklisty Paulo Goncalvesa, który upadł na 276. km odcinka specjalnego.

NAS Analytics TAG

Dakar w Arabii Saudyjskiej jest bardzo trudnym i wymagającym rajdem. Po każdym dniu powtarzają to nawet najbardziej doświadczeni, którzy pamiętają Dakar jeszcze z czasów obecności rajdu w Afryce. Opinię to podziela także Krzysztof Jarmuż, dla którego jest to trzeci Rajd Dakar, ale pierwszy w klasie uczestników jadących "na skrzynkę".

- Był to pierwszy etap po dniu przerwy, zatem wszyscy wypoczęci, chcą się ścigać. Odcinek był bardzo szybki. W trakcie odcinka specjalnego wiedziałem, że był wypadek, bardzo wielu zawodników tam się zatrzymało. Ja nie zatrzymywałem się, bo machnęli mi, że sytuacja opanowana. Na mecie dowiedziałem się, że na trasie zmarł Paulo Goncalves. Jest mi niezwykle smutno, bo znałem tego zawodnika. Byliśmy w jednym zespole Hondy w 2008 oraz w 2009 roku i tym bardziej jest mi bardzo smutno i przykro. Nie wiem, co dalej robić. Nie można jechać na siłę. Jak ginie człowiek, to trzeba mu oddać cześć. Czekamy, jaką decyzje podejmie organizator. Uważam, że jutrzejszy odcinek powinien być odwołany. Jeżeli organizator nie podejmie takiej decyzji, to zastanawiam się czy sam nie odpuścić jednego dnia i ruszyć dalej, ponieważ jak umiera jeden z nas to należy się mu oddanie należytego szacunku i pamięci - podsumował dzień 7. Krzysztof Jarmuż.

Poniedziałkowy, już 8. dzień tegorocznego Dakar ma charakter pętli ze startem i meta w Wadi Al Dawasir. Jednak zgodnie z oczekiwaniami Jarmuża, dla motocykli i quadów etap ten został odwołany.

Poczynania Krzysztofa Jarmuża na trasach Dakaru można śledzić poprzez platformy Facebook oraz Instagram, a także na kanale YouTube, gdzie są publikowane nagrania wideo przedstawiające Dakar od kuchni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę