tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Krzysztof Jarmu podczas Dakaru 2020 - 7 etap. w cieniu tragedii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Krzysztof Jarmu podczas Dakaru 2020 - 7 etap. w cieniu tragedii

Autor: Informacja prasowa 2020.01.13, 11:48 Drukuj

Krzysztof Jarmuż: - jest mi niezwykle smutno, bo znałem tego zawodnika. Byliśmy w jednym zespole Hondy w 2008 oraz w 2009 roku.

Tydzień temu na starcie w Dżudda obok Krzysztofa Jarmuża stanęło 40 motocyklistów, którzy rzucili wyzwanie Dakarowi 2020, decydując się na jazdę bez pomocy mechaników. Do siódmego etapu w klasie Original by MOTUL przystąpiło już tylko 28 kierowców motocykli, a w ogólnym zestawieniu wszystkich uczestników 42. edycji Rajdu Dakar walkę z nim przegrała ¼ załóg. Niestety w niedzielny poranek nadeszła tragiczna informacja o śmierci znakomitego motocyklisty Paulo Goncalvesa, który upadł na 276. km odcinka specjalnego.

NAS Analytics TAG

Dakar w Arabii Saudyjskiej jest bardzo trudnym i wymagającym rajdem. Po każdym dniu powtarzają to nawet najbardziej doświadczeni, którzy pamiętają Dakar jeszcze z czasów obecności rajdu w Afryce. Opinię to podziela także Krzysztof Jarmuż, dla którego jest to trzeci Rajd Dakar, ale pierwszy w klasie uczestników jadących "na skrzynkę".

- Był to pierwszy etap po dniu przerwy, zatem wszyscy wypoczęci, chcą się ścigać. Odcinek był bardzo szybki. W trakcie odcinka specjalnego wiedziałem, że był wypadek, bardzo wielu zawodników tam się zatrzymało. Ja nie zatrzymywałem się, bo machnęli mi, że sytuacja opanowana. Na mecie dowiedziałem się, że na trasie zmarł Paulo Goncalves. Jest mi niezwykle smutno, bo znałem tego zawodnika. Byliśmy w jednym zespole Hondy w 2008 oraz w 2009 roku i tym bardziej jest mi bardzo smutno i przykro. Nie wiem, co dalej robić. Nie można jechać na siłę. Jak ginie człowiek, to trzeba mu oddać cześć. Czekamy, jaką decyzje podejmie organizator. Uważam, że jutrzejszy odcinek powinien być odwołany. Jeżeli organizator nie podejmie takiej decyzji, to zastanawiam się czy sam nie odpuścić jednego dnia i ruszyć dalej, ponieważ jak umiera jeden z nas to należy się mu oddanie należytego szacunku i pamięci - podsumował dzień 7. Krzysztof Jarmuż.

Poniedziałkowy, już 8. dzień tegorocznego Dakar ma charakter pętli ze startem i meta w Wadi Al Dawasir. Jednak zgodnie z oczekiwaniami Jarmuża, dla motocykli i quadów etap ten został odwołany.

Poczynania Krzysztofa Jarmuża na trasach Dakaru można śledzić poprzez platformy Facebook oraz Instagram, a także na kanale YouTube, gdzie są publikowane nagrania wideo przedstawiające Dakar od kuchni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr