tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Arek Lindner osiga swj najlepszy dakarowy wynik i dedykuje go swojemu bratu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Arek Lindner osiga swj najlepszy dakarowy wynik i dedykuje go swojemu bratu

Autor: Informacja prasowa 2020.01.11, 05:17 Drukuj

Zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego wywalczył w szóstym dniu Dakaru 2020 ósmy czas, odnotowując tym samym swój najlepszy wynik. Jeszcze przed startem zadedykował go młodszemu bratu Radkowi, który tego dnia obchodził swoje urodziny.

Jedyny reprezentant Polski w kategorii Quad 4x4 już po raz drugi osiągnął metę odcinka specjalnego w grupie dziesięciu najszybszych zawodników. Pierwszy raz dokonał tego w środę, kończąc etap z dziewiątą lokatą. W piątek poprawił ten wynik o jedno miejsce, plasując się tuż przed Kamilem Wiśniewskim z Orlen Teamu.

NAS Analytics TAG

Ostatni dzień pierwszej połowy 42. edycji Rajdu Dakar był bardzo długi. Całkowity dystans piątkowego etapu wyniósł aż 830 km i był drugim pod względem długości etapem tych zawodów. Przyniósł on wiele radości tym, którzy kochają pustynię i wydmy. Cały odcinek specjalny, mający 477 km, wytyczony został w scenerii afrykańskiej Sahary. Arkadiusz Lindner uwielbia takie klimaty, ale mimo najlepszego jak do tej pory wyniku, wciąż zmagał się z uporczywymi bolączkami quada.

- Ten stage dedykuję swojemu bratu Radkowi, który ma dzisiaj urodziny. Radziu jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Bardzo się cieszę, że ukończyłem ten etap. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany z powodu problemów z quadem, które mocno mnie wkurzały. Walczymy z nimi już od kilku dni. Dziś wszystko, co nadrobiłem prędkością, traciłem później na wydmach. Ale i tak jest nieźle. Wiem, na co mnie stać, jestem ogólnie zadowolony - powiedział po dojechaniu do mety szóstego etapu Arkadiusz Lindner.

Dakarowa karawana gości w stolicy Arabii Saudyjskiej - Riyadh. Sobota to oczekiwany z wytęsknieniem dzień odpoczynku i regeneracji przed drugą, trudniejszą częścią Rajdu Dakar. W tym dniu najwięcej pracy będą miały ekipy serwisowe, których zadaniem będzie przygotować maszyny na kolejne tysiące kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach. Pierwszy poważny test już w niedzielę, gdzie do pokonania będzie aż 546 km odcinka specjalnego.

Zapraszamy do śledzenia fan page’a zespołu Lindner 91 Team oraz obserwacji profilu Arkadiusza Lindnera w serwisie Instagram, gdzie codziennie publikowane są zdjęcia, nagrania wideo oraz najświeższe wieści prosto z Dakaru.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr