tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020, etap 8: Sonik, Jarmu i Lindner maj przerw. Co u Przygoskiego?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020, etap 8: Sonik, Jarmu i Lindner maj przerw. Co u Przygoskiego?

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.13, 19:47 Drukuj

Ósmy etap Rajdu Dakar, odbywał się zgodnie z decyzją organizatorów, bez udziału motocykli i quadów. Buggy, samochody i ciężarówki miały dziś do przejechania pętlę o długości 716 kilometrów. Dobrze poradzili sobie z nią polscy zawodnicy.

Aron Domżała i Maciej Marton nie opuszczają czołówki. Wczoraj byli trzeci, dziś zajmują piąte miejsce. Dzięki temu udało im się utrzymać 9. pozycję w generalce. Maciej Domżała i Rafał Marton poprawili swój wczorajszy wynik i metę przejechali jako 17. załoga. Umożliwiło im to awans o jedno oczko w klasyfikacji - na 13. miejsce.

NAS Analytics TAG


Samochodowa ekipa Orlen Teamu zameldowała się dziś na mecie jako 6. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk sukcesywnie awansują w generalce. Po ósmym etapie zajmują 28. pozycję. Pierwsza trójka kierowców dziś dojechała na metę z prolemami. Carlos Sainz ukończył etap na 15. miejscu, ale w generalce nadal pozostał liderem. Nasser Al-Attiyah i Stephane Peterhansel dojechali na metę odpowiednio: na 11. i 9. miejscu. W klasyfikacji jednak nadal pozostają w topowej trójce. Zwycięzcą etapu został amator - Mathieu Serradori. Francuz dedykował swoje dzisiejsze zwycięstwo zmarłemu wczoraj Paulo Goncalvesowi.   

Załoga Szymona Gospodarczyka dojechała dziś na metę swoją Tatrą jako 9. W generalce odnotowali awans o jedno oczko, na 12. pozycję. Darek Rodewald z załogą dojechali swoim Iveco jako 16. ekipa., w klasyfikacji pozostali na 7. miejscu. Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk dziś byli 19. i awansowali w klasyfikacji Rajdu na 18. miejsce.

Prawdziwym wyrazem solidarności było zachowanie Cyrila Despresa. Jadący już tylko w kategorii Dakar Experience, Francuz, postanowił wycofać się całkowicie z rywalizacji. Cyril oddał swój silnik teamowemu koledze. Wszystko po to, aby Mitchel Guthrie, mógł kontynuować Rajd, jako Dakar Experience, po tym jak stracił swój silnik wczoraj. Mitchel okazał swoją wdzięczność i wygrał dziś odcinek specjalny.

Jutrzejszy etap poprowadzi zawodników z Wadi Al Dawasir do Haradh. Ogółem 9. Etap obejmie 886 kilometrów, z czego tylko 410 kilometrów stanowić będzie odcinek specjalny. 476 kilometrów to dojazdówki. Większość trasy ma być utwardzona, a organizatorzy zapowiadają, że jutrzejszym etapem Rajd wkracza w nową fazę. Czy na starcie zobaczymy jutro wszystkie kategorie? Zobaczymy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr