tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020: sporo pracy dla służb medycznych. Co u Sonika, Jarmuża, Lindnera i ekipy Orlenu? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020: sporo pracy dla służb medycznych. Co u Sonika, Jarmuża, Lindnera i ekipy Orlenu?

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.07, 19:26 Drukuj

W trzecim etapie Rajdu Dakar zawodnicy mieli do pokonania pętlę z Neom do Neom o łącznej długości 504 kilometrów. Górzysty teren nie okazał się łaskawy dla wszystkich.

Rafał Sonik zajął dziś czwarte miejsce, ale nadal w klasyfikacji generalnej jest drugi po Ignacio Casale. Jak przynał Rafał, trudno było mu się dziś skoncentrować: "Trudno skupić się na jeździe, kiedy znajdujesz się w tak pięknym miejscu." Triumfatorem dzisiejszego etapu na quadach był Giovanni Enrico, a drugi mete przekroczył Simon Vitse.

NAS Analytics TAG

Kamil Wiśniewski, jedzie w miarę równo, i dziś przekroczył metę jako 7. i takie też miejsce zajmuje w generalce. Arkadiusz Lindner na mecie zameldował się z jako 13. Dało to mu awans w generalce na 18. miejsce. Paweł Otwinowski na 16. i utrzymał 15. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Na motocyklu najszybszy dziś był Ricky Brabec. Toby Price i Xavier de Soultrait mocno się pogubili i metę przejechali odpowiednio jako: 12. i 21. Świetny wynik odnotował natomiast Adam Tomiczek, który dojechał na metę jako 17. Adam awansował w generalce na 23. miejsce. Maciek Giemza ukończył etap na 33. pozycji i awansował na 29. miejsce w klasyfikacji. Krzysztof Jarmuż w Original by Motul zajął siódme miejsce na dzisiejszym odcinku i taką samą pozycję zajmuje w klasyfikacji swojej klasy.

Rozpędza się także Jakub Przygoński. Po pechowym pierwszym etapie i dużej stracie, kierowca Orlen Teamu dojechał dziś na metę jako drugi i zajmuje 54. miejsce w klasyfikacji Rajdu.

Wydaje się, że po wczorajszych problemach z Can-Amem Arona Domżały, nie ma już na szczęście śladu. Aron wraz z Maciejem Martonem ukończyli etap na świetnej 4. pozycji. W generalce odrobili dwadzieścia miejsc straty po wczorajszym etapie i są aktualnie 28. Ich ojcowie, Maciej Domżała i Rafał Marton, dojechali na metę na 21. miejscu i zajmują 18. w generalce.

W klasie ciężarówek jako 8. na mecie zameldował się zespół, w którym jedzie Darek Rodewald. W klasyfikacji generalnej Petronas Team De Rooy Iveco zajmuje natomiast siódme miejsce. Ekipa Szymona Gospodarczyka dojechała na 20. miejscu, a w generalce jest 16. Zespół Roberta Szustkowskiego i Jarosława Kazberuka na mecie zameldował się na 30. pozycji. W generalce plasują sie na 25. miejscu.

Swoją rywalizację zakończyli dziś: Adrien Van Beveren, Martien Jimmink, Olaf Harmsen i Guillaume Cholet. Na skutek upadków doznali urazów i zostali zabrani przez służby medyczne.

Jutro zawodnicy ruszają z Neom do Al-‘Ula. W czwartym etapie czeka na nich 219 kilometrów dojazdówek i 453 kilometry odcinka specjalnego. Na trasie zawodnicy mogą się spodziewać zarówno piaszczystych, jak i żwirowych odcinków. Jak zapowiadają organizatorzy, miłośnicy historii będą zachwyceni, ponieważ trasa poprowadzi ich niedaleko świątyni w Nabatean miasta Petra.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę