tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Lindner na Dakarze 2020: po horrorze na 1. etapie zrozumiaem, e naley zwolni tempo
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Lindner na Dakarze 2020: po horrorze na 1. etapie zrozumiaem, e naley zwolni tempo

Autor: Informacja prasowa 2020.01.07, 17:51 Drukuj

Niewiele brakowało, aby Arkadiusz Lindner zakończył swój debiut w Rajdzie Dakar już na pierwszym etapie. Po 1,5 godzinie snu, będąc bardzo wyczerpanym fizycznie, ruszył do walki z kolejnym dniem i kolejnym oesem. Ten bez większych problemów udało mu się ukończyć na 14. pozycji.

Już w pierwszym dniu swojego debiutanckiego występu w Rajdzie Dakar polski quadowiec poznał jego prawdziwe, mroczne oblicze. Pomimo wielu przeciwności losu Arek nie poddał się i o godzinie 3. nad ranem czasu lokalnego dotarł na biwak w Al Wadżh.

NAS Analytics TAG

- Od 24-tego km jechałem na przednich hamulcach, a przy grząskim piachu, jak trzeba dohamować, to jest to bardzo niebezpieczne. Naprawdę niewiele brakowało żebym dojechał na tą 20:45. Cisnąłem, dawałem z siebie wszystko, ale zgubiłem się w kanionie. Parę razy wjechałem w takie miejsce, że z jednej strony była przepaść, z drugiej przepaść albo w ciemny zaułek otoczony zewsząd skałami. Ciemno było wszędzie, nie miałem podświetlanego roadbooka. Na szczęście traki były dość widoczne i to pozwoliło dojechać mi do mety. Dodatkowo cały czas musiałem analizować, ile mam paliwa. W końcu musiałem zacząć oszczędzać i ostatnie 60 km przejechałem z prędkością ok. 30 - 40 km/h - powiedział Arkadiusz Lindner na mecie 1. etapu.

Zawodnik Łódzkiego Klubu Offroadowego przed drugiem dniem rajdu spał zaledwie 1,5 godziny i, choć był bardzo wyczerpany, to był to jeden z najpiękniejszych poranków w jego życiu. Był nadal w grze! Całkowicie zmienił swoją strategię jazdy, co przyniosło oczekiwany skutek w postaci dobrego 14. miejsca na mecie oesu. Choć jechał wolniej i bardzo ostrożnie, w grupie kierowców quadów z napędem 4x4 nie miał sobie równych.

- Dzisiaj jechało mi się kompletnie inaczej niż wczoraj. Nauczony wczorajszym doświadczeniem, szczególnie trudne dla mojego sprzętu sekwencje, które pokonywałem na zbyt dużej prędkości, tym razem postanowiłem przejeżdżać w zupełnie inny sposób. Mój quad jest ciężki i niestety felgi nie wytrzymują takiego obciążenia. Poza tym chyba już się wyjeździłem. Po horrorze na 1. etapie zrozumiałem, że należy zwolnić tempo - podsumował Lindner drugi dzień rajdu.

Na trzeci etap Dakaru 2020 organizatorzy zaplanowali pętlę ze starem i metą w Neom. Jej całkowita długość to 504 km, z czego oes stanowić będzie 427 km. Częściowo został on poprowadzony przez góry, a wysokość, jaką osiągną zawodnicy to 1400 m n.p.m.

Zapraszamy do śledzenia fan page’a zespołu Linder 91 Team oraz obserwacji profilu Arkadiusza Lindnera w serwisie Instagram, gdzie codziennie publikowane są zdjęcia, nagrania wideo oraz najświeższe wieści prosto z Dakaru.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr