tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odzież KTM PowerWear teraz z poduszką Tech-Air od Alpinestars NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odzież KTM PowerWear teraz z poduszką Tech-Air od Alpinestars

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.24, 13:38 Drukuj

KTM zaprezentowało dwa modele kurtek motocyklowych z rodziny PowerWear, kompatybilnych z poduszką powietrzną Alpinestars Tech-Air. Odzież ta łączy komfort i świetne wykonanie z bezpieczeństwem na niespotykanym poziomie.

Poduszki powietrzne, obecne w przemyśle samochodowym od lat, powoli wchodzą również na motocyklowe podwórko. Wśród jednośladów znajdziemy tylko jeden model z opcjonalną poduszką - Hondę Gold Wing. Chroni ona jednak tylko w przypadku zderzeń czołowych i w niczym nie pomaga motocykliście, który spadł z pojazdu.

Dużo lepiej sprawdzają się poduszki zintegrowane ze strojem kierowcy. Wśród nich zdecydowanie najpopularniejszy model to Alpinestars Tech-Air, stworzony i wciąż udoskonalany we współpracy z zawodnikami MotoGP. Jego specjalny mechanizm reaguje na nagłe przyspieszenia i pompuje komory na plecach i piersi w ciągu 25 milisekund.

System Tech-Air był do tej pory dostępny dla "cywilnych" kierowców wyłącznie w kurtkach i kombinezonach Alpinestars. Kilka dni temu pojawiła się jednak propozycja marki KTM, która w serii firmowej odzieży PowerWear wprowadziła dwa modele kurtek, w których zastosowano poduszki włoskiego producenta. Są to dwuwarstwowa Managua GTX Tech-Air, przeznaczona na ulicę, oraz trójwarstwowa Durban GTX Tech-Air, która doskonale sprawdzi się w turystyce i lekkim offroadzie.

Obie kurtki, poza zaawansowanym poziomem bezpieczeństwa, wykonane są z najlepszych materiałów. Posiadają membranę Gore-Tex (laminowaną lub wypinaną), podpinki ocieplające, szczelne zamki, wydajne systemy wentylacyjne i komorę na zbiornik z napojem. Szczegóły ich budowy możecie zobaczyć na efektownej prezentacji, stworzonej przez KTM:

Nie znamy jeszcze polskich cen i daty wejścia produktów na rynek, ale domyślamy się, że nie będzie tanio. Z drugiej strony, bezpieczeństwo na motocyklu to kwestia zerojedynkowa i zawsze warta dodatkowych inwestycji.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę