tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odzież KTM PowerWear teraz z poduszką Tech-Air od Alpinestars

Odzież KTM PowerWear teraz z poduszką Tech-Air od Alpinestars

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.24, 13:38 Drukuj

KTM zaprezentowało dwa modele kurtek motocyklowych z rodziny PowerWear, kompatybilnych z poduszką powietrzną Alpinestars Tech-Air. Odzież ta łączy komfort i świetne wykonanie z bezpieczeństwem na niespotykanym poziomie.

Poduszki powietrzne, obecne w przemyśle samochodowym od lat, powoli wchodzą również na motocyklowe podwórko. Wśród jednośladów znajdziemy tylko jeden model z opcjonalną poduszką - Hondę Gold Wing. Chroni ona jednak tylko w przypadku zderzeń czołowych i w niczym nie pomaga motocykliście, który spadł z pojazdu.

Dużo lepiej sprawdzają się poduszki zintegrowane ze strojem kierowcy. Wśród nich zdecydowanie najpopularniejszy model to Alpinestars Tech-Air, stworzony i wciąż udoskonalany we współpracy z zawodnikami MotoGP. Jego specjalny mechanizm reaguje na nagłe przyspieszenia i pompuje komory na plecach i piersi w ciągu 25 milisekund.

System Tech-Air był do tej pory dostępny dla "cywilnych" kierowców wyłącznie w kurtkach i kombinezonach Alpinestars. Kilka dni temu pojawiła się jednak propozycja marki KTM, która w serii firmowej odzieży PowerWear wprowadziła dwa modele kurtek, w których zastosowano poduszki włoskiego producenta. Są to dwuwarstwowa Managua GTX Tech-Air, przeznaczona na ulicę, oraz trójwarstwowa Durban GTX Tech-Air, która doskonale sprawdzi się w turystyce i lekkim offroadzie.

Obie kurtki, poza zaawansowanym poziomem bezpieczeństwa, wykonane są z najlepszych materiałów. Posiadają membranę Gore-Tex (laminowaną lub wypinaną), podpinki ocieplające, szczelne zamki, wydajne systemy wentylacyjne i komorę na zbiornik z napojem. Szczegóły ich budowy możecie zobaczyć na efektownej prezentacji, stworzonej przez KTM:

Nie znamy jeszcze polskich cen i daty wejścia produktów na rynek, ale domyślamy się, że nie będzie tanio. Z drugiej strony, bezpieczeństwo na motocyklu to kwestia zerojedynkowa i zawsze warta dodatkowych inwestycji.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę