tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Poduszka powietrzna dla motocyklistw, czyli kamizelka Alpinestars Tech Air
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Poduszka powietrzna dla motocyklistw, czyli kamizelka Alpinestars Tech Air

Autor: Barry 2018.03.19, 10:22 Drukuj

Tym razem do redakcji trafiła ciekawa, budząca ostatnio coraz większe zainteresowanie, kamizelka powietrzna firmy Alpinestars. Jest to Tech Air, wpinana do kombinezonu lub kurtki motocyklowej kamizelka, która błyskawicznie pompuje się w chwili wypadku.

Kamizelka Alpinestars Tech Air występuje w dwóch wersjach - jedna przeznaczona do użytku wyłącznie na torach wyścigowych i druga, głównie do użytku na co dzień, podczas jazdy po drogach publicznych. Do naszej redakcji trafiła ta pierwsza.

NAS Analytics TAG

Kamizelka jest wpinana do kombinezonu za pośrednictwem zestawu rzepów oraz zamków. O stanie naładowania oraz uzbrojeniu informują nas trzy diody umiejscowione na rękawie. Alpinestars Tech Air można stosować wyłącznie w połączeniu z kombinezonami oraz kurtkami, które zostały do tego celu przystosowane.

Uwaga - sprzedaż kamizelek jest prowadzona wyłącznie w wybranych punktach. Przykładowo w Warszawie jest to sklep I’M Inter Motors przy ul. Połczyńskiej, skąd pochodzi mój egzemplarz Tech Air. Dystrybutorem jest firma Inter Motors.

Celem kamizelki jest oczywiście zapobieganie powstawaniu obrażeń podczas wypadku lub przynajmniej ich minimalizacja. Alpinestars Tech Air jest wyposażona w zestaw czujników, które pomagają w ocenie sytuacji (badanie prędkości, przyspieszeń, pozycji motocyklisty) i dostarczają cennych informacji, na podstawie których w ułamku sekundy poduszka powietrzna może zostać napełniona.

Czy należy się obawiać, że jest to nowa technologia? Absolutnie nie, ponieważ sama kamizelka powietrzna nie jest wcale nowością. Produkt był rozwijany przez kilkanaście lat. W roku 2009 trafił do MotoGP, a w roku 2012 do sprzedaży. Teraz Alpinestars ma po prostu nowy system przystosowany również do użytku na ulicach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr