tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Poduszka powietrzna dla motocyklistów, czyli kamizelka Alpinestars Tech Air
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Poduszka powietrzna dla motocyklistów, czyli kamizelka Alpinestars Tech Air

Autor: Barry 2018.03.19, 10:22 Drukuj

Tym razem do redakcji trafiła ciekawa, budząca ostatnio coraz większe zainteresowanie, kamizelka powietrzna firmy Alpinestars. Jest to Tech Air, wpinana do kombinezonu lub kurtki motocyklowej kamizelka, która błyskawicznie pompuje się w chwili wypadku.

Kamizelka Alpinestars Tech Air występuje w dwóch wersjach - jedna przeznaczona do użytku wyłącznie na torach wyścigowych i druga, głównie do użytku na co dzień, podczas jazdy po drogach publicznych. Do naszej redakcji trafiła ta pierwsza.

NAS Analytics TAG

Kamizelka jest wpinana do kombinezonu za pośrednictwem zestawu rzepów oraz zamków. O stanie naładowania oraz uzbrojeniu informują nas trzy diody umiejscowione na rękawie. Alpinestars Tech Air można stosować wyłącznie w połączeniu z kombinezonami oraz kurtkami, które zostały do tego celu przystosowane.

Uwaga - sprzedaż kamizelek jest prowadzona wyłącznie w wybranych punktach. Przykładowo w Warszawie jest to sklep I’M Inter Motors przy ul. Połczyńskiej, skąd pochodzi mój egzemplarz Tech Air. Dystrybutorem jest firma Inter Motors.

Celem kamizelki jest oczywiście zapobieganie powstawaniu obrażeń podczas wypadku lub przynajmniej ich minimalizacja. Alpinestars Tech Air jest wyposażona w zestaw czujników, które pomagają w ocenie sytuacji (badanie prędkości, przyspieszeń, pozycji motocyklisty) i dostarczają cennych informacji, na podstawie których w ułamku sekundy poduszka powietrzna może zostać napełniona.

Czy należy się obawiać, że jest to nowa technologia? Absolutnie nie, ponieważ sama kamizelka powietrzna nie jest wcale nowością. Produkt był rozwijany przez kilkanaście lat. W roku 2009 trafił do MotoGP, a w roku 2012 do sprzedaży. Teraz Alpinestars ma po prostu nowy system przystosowany również do użytku na ulicach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę