tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha pracuje nad wprowadzeniem airbagów do swoich skuterów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha pracuje nad wprowadzeniem airbagów do swoich skuterów

Autor: Raff 2018.08.17, 21:07 Drukuj

Poduszka powietrzna skutera może być jedną z opcji obecnych w przyszłych skuterach Yamahy. Japoński producent złożył dokumenty patentowe dotyczące tego rozwiązania.

Airbagi w motocyklach nie są niczym nowym - od lat w modelu Gold Wing stosuje je Honda. Niezbędnym warunkiem bezpiecznego montażu airbagu jest odpowiednia pozycja, która zapewnia prawidłowe działanie urządzenia w razie wypadku.

~~~~~------~~~~~

Taki warunek spełniają motocykle turystyczne, ale także skutery. Yamaha złożyła dokumenty patentowe na poduszkę powietrzną montowaną w przestrzeni poniżej kierownicy. W razie kolizji przestrzeń między kierowcą a przednią owiewką błyskawicznie wypełnia airbag, co chroni kierującego przed obrażeniami.

Nie wiadomo jak dotąd kiedy airbag znajdzie się w seryjnym wyposażeniu skuterów Yamahy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

YamahaScootairbag1

Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę