tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha pracuje nad wprowadzeniem airbagów do swoich skuterów

Yamaha pracuje nad wprowadzeniem airbagów do swoich skuterów

Autor: Raff 2018.08.17, 21:07 Drukuj

Poduszka powietrzna skutera może być jedną z opcji obecnych w przyszłych skuterach Yamahy. Japoński producent złożył dokumenty patentowe dotyczące tego rozwiązania.

Airbagi w motocyklach nie są niczym nowym - od lat w modelu Gold Wing stosuje je Honda. Niezbędnym warunkiem bezpiecznego montażu airbagu jest odpowiednia pozycja, która zapewnia prawidłowe działanie urządzenia w razie wypadku.

Taki warunek spełniają motocykle turystyczne, ale także skutery. Yamaha złożyła dokumenty patentowe na poduszkę powietrzną montowaną w przestrzeni poniżej kierownicy. W razie kolizji przestrzeń między kierowcą a przednią owiewką błyskawicznie wypełnia airbag, co chroni kierującego przed obrażeniami.

Nie wiadomo jak dotąd kiedy airbag znajdzie się w seryjnym wyposażeniu skuterów Yamahy.

Zdjęcia

YamahaScootairbag1

Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę