tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2021: Marc Marquez szykuje sido kolejnej operacji ramienia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP 2021: Marc Marquez szykuje sido kolejnej operacji ramienia

Autor: Wojciech Grzesiak 2020.11.26, 13:58 Drukuj

Nad Marquezem zawisło widmo kolejnej operacji ramienia, która wykluczy go z treningów na długie miesiące.

Marc Marquez to największy pechowiec sezonu 2020. Podczas inauguracyjnej rundy w Hiszpanii zawodnik złamał kość ramienia i od tego czasu ma problem z powrotem do formy. Marquez przebył już dwie operacje i wiele wskazuje na to, że czeka go trzecia.

NAS Analytics TAG

Hiszpański El Pais twierdzi, że już 1 grudnia dowiemy się, czy wielokrotny mistrz świata będzie operowany ponownie. To byłby już trzeci zabieg. Według źródeł dziennika decyzja nie będzie dotyczyła tego, czy operacja się odbędzie, a jedynie miejsca jej przeprowadzenia. Zawodnik jest już po konsultacjach z lekarzami z Mayo Clinic, specjalistami ze Stanów Zjednoczonych, a także lekarzami z Austrii i osobistym lekarzem króla Juana Carlosa.

Alberto Puig krótko skomentował pytania o powrót mistrza: "Nie jestem lekarzem i nie mam kryształowej kuli, więc nie wiem kiedy Marc Marquez powróci." Dziennikarze El Pais spekulują, że Marquez może mieć pseudoartrozę - czyli staw rzekomy. Jedną z opcji leczenia tej przypadłości jest przeszczep kości.

Pytany o Marqueza przez portal GPOne doktor Claudio Costa powiedział, że jeśli zawodnik teraz przejdzie operację, to może mieć problem nawet z przygotowaniem do testów. Jest też ryzyko, że nie będzie gotowy na pierwszą rundę sezonu 2021.

O kontuzji Marqueza wypowiedzieli się też emerytowani zawodnicy. Kevin Schwantz w wypowiedzi dla Moto.it stwierdził, że nawet jeśli Marquez powróci, to będzie miał problem z debiutantami, którzy z roku na rok są coraz lepsi. Schwantz powiedział: "Po rocznej nieobecności w MotoGP będzie potrzebował trochę czasu, żeby nabrać tempa. Zawsze będzie miał z tyłu głowy, że jego ostatni wyścig zakończył się upadkiem. Oczywiście mam nadzieję, że powróci do pełni sił fizycznych i psychicznych sprzed wyścigu w Jerez." Z kolei Casey Stoner tak skomentował sytuację: "Zostałby mistrzem, gdyby włożył więcej cierpliwości w rehabilitację i przejechał połowę sezonu."

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr