tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki trzeciej rundy. Francuska dominacja podczas GP Szwajcarii [VIDEO]

MXGP: wyniki trzeciej rundy. Francuska dominacja podczas GP Szwajcarii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.04.11, 11:02 Drukuj

Trzecia runda Mistrzostw Świata w Motocrossie spełniła wszystkie oczekiwania i dostarczyła wielu wrażeń podczas Grand Prix Szwajcarii, które rozłożone było na sobotnie wyścigi kwalifikacyjne i poniedziałkowe wyścigi główne. Zupełnie nowy tor we Frauenfeld zapewnił wiele ekscytujących pojedynków w obu klasach, a o atmosferę zadbała licznie przybyła szwajcarska publiczność.

Pierwszy wyścig klasy MXGP to dominacja Jorge Prado, który zgarnął holeshota i w świetnym stylu wygrał bieg. Drugie miejsce zajął Maxime Renaux przed Romainem Febvre. Jeffrey Herlings nie wyglądał tym razem, aby czuł się na tym torze komfortowo i po jeździe na trzeciej pozycji, ostatecznie zajął szóste miejsce. Przed nim uplasowali się jeszcze Calvin Vlaanderen i Ruben Fernandez.

Drugi wyścig należał do Maxime Renaux, który na początku wyprzedził Jeffreya Herlingsa i Jorge Prado, a później skutecznie powstrzymywał Romaina Febvre. Mimo, że różnica pomiędzy nimi wynosiła 1-2 sekundy, Renaux zdołał dowieźć zwycięstwo do mety po bezbłędnej jeździe.

Renaux, Prado i Febvre narzucili tempo, któremu Herlings nie był w stanie dorównać i ostatecznie finiszował na czwartej pozycji.

Maxime Renaux wygrał swoje pierwsze Grand Prix sezonu przed Jorge Prado, który nadal jest posiadaczem czerwonej tabliczki lidera. Trzecie miejsce zajął Romain Febvre, dla którego to również było pierwsze podium w tym sezonie.

15. Glenn Coldenhoff

Klasyfikacja genralna klasy MXGP (po 3 rundach)

15. Brent Van doninck 50

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Roan Van de Moosdijk odniósł zwycięstwo po tym, jak Jago Geerts zaliczył upadek i spadł z prowadzenia. Mimo, że Geerts miał sześć sekund przewagi i zaledwie trzy minuty i dwa okrążenia do końca wyścigu, po upadku ukończył go dopiero na siódmym miejscu, co dało jego rywalom nadzieję na odrobienie strat w klasyfikacji sezonu.

Kay de Wolf zajął drugie miejsce, Andrea Adamo był szybki przez cały wyścig i zajał trzecie miejsce przed Thibaultem Benistantem, który co prawda się rozbił, ale zdołal utrzymać czwartą pozycję.

Natomiast Benistant wygrał drugi wyścig i zwyciężył w klasyfikacji rundy, gdy Jago Geerts ponownie się rozbił, gdy naciskał na prowadzącego Benistanta. Andrea Adamo jechał świetnie na drugim miejscu, a Geerts ostatecznie zajął trzecie miejsce skutecznie powstrzymując naciskającego Kaya de Wolfa.

Benistant odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix w tym sezonie i drugie w swojej karierze, wyprzedzając Andrea Adamo i Kaya de Wolfa. Benistant zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji i traci do Geertsa 20 punktów. Trzeci, z trzema punktami mniej, jest Kay de Wolf.