tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 12 rundy. Trzecie GP z rzdu dla Febvre, drugie dla Geertsa [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 12 rundy. Trzecie GP z rzdu dla Febvre, drugie dla Geertsa [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.07.17, 10:33 Drukuj

Oldschoolowy tor w Loket, który od wielu lat jest stałym punktem w kalendarzu Mistrzostw Świata w Motocrossie, był gospodarzem dwunastej rundy tego sezonu. Warunki były naprawdę dobre, a w niedzielę temperatury spadły w porównaniu do soboty, więc zawodnicy mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności na tym technicznym obiekcie.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP, Jorge Prado zgarnął holeshota, ale bardzo szybko na prowadzenie wyszedł Romain Febvre. Francuski zawodnik pewnie się czuł na nieco śliskim torze, więc jechał swoje i nie oglądał się za siebie. Prado natomiast musiał się zmagać z jadącym za nim duetem zawodników Yamahy - Jeremym Seewerem i Glennem Coldenhoffem. Seewer był w stanie wyprzedzić Prado i złapać Febvre, ale nie udało mu się przejąć prowadzenia. Prado utrzymał trzecie miejsce przed Coldenhoffem.

NAS Analytics TAG

W drugim wyścigu wczesne prowadzenie objął Jeremy Seewer, a za nim jechali Jorge Prado i Romain Febvre. Febvre dość szybko wyprzedził rywali, a za nim parł do przodu Calvin Vlaanderen, który przejął drugie miejsce. Na trzy okrążenia do końca, mając wygodną przewagę, Febvre rozbił się, a potem rozbił się ponownie, próbując wznowić jazdę. Tym sposobem Febvre spadł na czwarte miejsce, ale wynik 1-4 dał mu wygraną w rundzie. Vlaanderen pojechał świetnie i wygrał drugi wyścig, co w połączeniu z piątym miejscem w pierwszym biegu, dało mu czwartą pozycję. Na podium obok Febvre znaleźli się natomiast Prado i Seewer.

Wyniki klasy MXGP

1. Romain Febvre
2. Jorge Prado
3. Jeremy Seewer
4. Calvin Vlaanderen
5. Glenn Coldenhoff
6. Ruben Fernandez
7. Tim Gajser
8. Jeremy Van Horebeek
9. Mitchell Evans
10. Tom Koch

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 12 rundach)

1. Jorge Prado 614
2. Romain Febvre 510
3. Jeremy Seewer 465
4. Ruben Fernandez 452
5. Glenn Coldenhoff 428
6. Calvin Vlaanderen 402
7. Jeffrey Herlings 386
8. Alberto Forato 302
9. Valentin Guillod 27
10. Mattia Guadagnini 203

W pierwszym wyścigu klasy MX2 holeshota zgarnął Jago Geerts, który objął prowadzenie i nie oddał go aż do samej mety. Belg był w dość komfortowej sytuacji, ponieważ najpierw w pierwszym zakręcie doszło do kolizji kilku zawodników, a następnie kilka zakrętów później wydarzył się kolejny karambol, w którym znaleźli się jego rywale. Katastrofy zdołał uniknąć Kevin Horgmo, który miał świetny start i od poczatku jechał za Geertsem. Trzecie miejsce wywalczył sobie Kay de Wolf i zdołał dowieźć je do mety. Lider klasyfikacji, Andrea Adamo, nie miał tyle szczęścia i musiał odrabiać straty. Po kilku okrążeniach zbliżył się do pierwszej dziesiątki, ale próbując ominąć Ricka Elzingę, zawodnicy się zetknęli i Adamo zaliczył upadek. Włoch wznawiał wyścig spoza pierwszej dwudziestki i dotarł do jedenastego miejsca, ale został ukarany spadkiem o dwa miejsca za wyprzedzanie na żółtej fladze.

W drugim wyścigu to Simon Laengenfelder zgarnął holeshota i utrzymywał prowadzenie na początku wyścigu, ale Andrea Adamo był bardzo zmotywowany, aby poprawić swój wynik z pierwszego wyścigu. Po starcie jechał szósty, ale sukcesywnie wyprzedzał rywali i niedługo później znalazł się za prowadzącym Laengenfelderem. Adamo potrzebował kilku okrążeń, aby go wyprzedzić, ale kiedy już mu się to udało, bardzo szybko odjechał stawce i dowiózł prowadzenie do mety. Geerts pojechał mądrze i nie ryzykując zbytnio dotarł do trzeciej pozycji, która była wystarczająca, aby w połączeniu ze zwycięstwem w pierwszym wyścigu dać mu zwycięstwo w rundzie. Podium GP uzupełnili Simon Laengenfelder (4-2) i Kay de Wolf (3-4).

Wyniki klasy MX2

1. Jago Geerts
2. Simon Laengenfelder
3. Kay de Wolf
4. Kevin Horgmo
5. Andrea Adamo
6. Camden Mc Lellan
7. Sacha Coenen
8. Lucas Coenen
9. Marcel Stauffer
10. Emil Weckman

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 12 rundach)

1. Andrea Adamo 506
2. Kay de Wolf 478
3. Jago Geerts 471
4. Thibault Benistant 462
5. Roan Van De Moosdijk 433
6. Liam Everts 432
7. Simon Laengenfelder 368
8. Lucas Coenen 359
9. Kevin Horgmo 316
10. Jan Pancar 248

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr