tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki finałowej rundy. Gajser i Geerts wygrywają w Wielkiej Brytanii [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki finałowej rundy. Gajser i Geerts wygrywają w Wielkiej Brytanii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.09.25, 12:01 Drukuj

Dziewiętnasta i zarazem ostatnia runda Mistrzostw Świata w Motocrossie zakończyła sezon w wielkim stylu. Wietrzny dzień w Matterley Basin sprawił, że jazda nie należała do łatwych, ale zawodnicy, jak przystało na poziom mistrzowski, spisali się znakomicie podczas ostatnich wyścigów.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Glenn Coldenhoff zgarnął holeshota, a za nim jechała czwórka zawodników plasujących się w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Dość szybko doszło do roszady i Jorge Prado po kilku okrążeniach spadł na czwarte miejsce, Tim Gajser był natomiast drugi, Jeremy Seewer trzeci, a Romain Febvre skorzystał na upadku Rubena Fernandeza i jechał piąty. Na kilka okrążeń przed końcem Gajser dogonił i wyprzedził Coldenhoffa, a Seewer zrobił to samo na ostatnim okrążeniu. Prado, mimo wysiłków, musiał się zadowolić czwartą pozycją, a Febvre dojechał na metę z piątym czasem.

NAS Analytics TAG

W drugim wyścigu ponownie holeshota zgarnął Glenn Coldenhoff, ale tym razem Tim Gajser nie pozwolił mu długo cieszyć się prowadzeniem. Słoweniec przejął pierwszą pozycję i utrzymał ją aż do mety. Jorge Prado zaliczył upadek i ukończył wyścig dopiero na 18 pozycji. Tym razem drugi na mecie zameldował się Romain Febvre, a trzeci był Ruben Fernandez. Zawodnicy Yamahy uzupełnili pierwszą piątkę: Coldenhoff był czwarty, a Jeremy Seewer piąty. W klasyfikacji rundy triumfował Gajser z wynikiem 1-1, drugie miejsce zajął Seewer (2-5), a trzeci był Romain Febvre (5-2).

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Jeremy Seewer
3. Romain Febvre
4. Glenn Coldenhoff
5. Ruben Fernandez
6. Calvin Vlaanderen
7. Pauls Jonass
8. Tom Koch
9. Valentin Guillod
10. Jorge Prado

Klasyfikacja generalna sezonu klasy MXGP

1. Jorge Prado 921
2. Romain Febvre 854
3. Jeremy Seewer 759
4. Glenn Coldenhoff 695
5. Ruben Fernandez 654
6. Calvin Vlaanderen 599
7. Alberto Forato 490
8. Jeffrey Herlings 456
9. Valentin Guillod 363
10. Maxime Renaux 314

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Simon Laengenfelder zgarnał holeshota i prowadził od startu do mety. Nawet jadący niedaleko niego na drugiej pozycji Thibault Benistant i na trzeciej Jago Geerts, nie byli w stanie zagrozić Niemcowi. Andrea Adamo był czwarty, po tym jak wyprzedził Roana van de Moosdijka i Kaya de Wolfa.

W drugim wyścigu holeshota zgarnął Liam Everts, ale szybko wyprzedził go Kay de Wolf. W tym czasie Jago Geerts jechał szósty, ale sukcesywnie wyprzedzał rywali. Chwilę później za de Wolfem jechali Andrea Adamo i Jago Geerts, a cała trójka mocno odjechała reszcie stawki. Na trzy okrążenia przed końcem Adamo prawie wyprzedził de Wolfa, ale to Geerts idealnie wymierzył czas swojej szarży. Najpierw wyprzedził Adamo, a następnie, na dwa okrążenia przed końcem, wyprzedził de Wolfa, objął prowadzenie i obronił je dowożąc do mety.

Tym samym z wynikiem 3-1 Jago Geerts wygrał swoje ostatnie Grand Prix w klasie MX2 oraz wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji sezonu. Drugie miejsce w Matterley Basin wywalczył Simon Laengenfelder, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a trzecie świeżo upieczony mistrz świata - Andrea Adamo.

Wyniki klasy MX2

1. Jago Geerts
2. Simon Laengenfelder
3. Andrea Adamo
4. Kay de Wolf
5. Thibault Benistant
6. Liam Everts
7. Roan Van De Moosdijk
8. Kevin Horgmo
9. Camden Mc Lellan
10. Andrea Bonacorsi

Klasyfikacja generalna sezonu klasy MX2

1. Andrea Adamo 826
2. Jago Geerts 759
3. Simon Laengenfelder 755
4. Liam Everts 734
5. Lucas Coenen 577
6. Kay de Wolf 573
7. Kevin Horgmo 565
8. Roan Van De Moosdijk 560
9. Thibault Benistant 533
10. Rick Elzinga 394

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę