tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Prado wygrywa po raz czwarty w tym sezonie, Everts po raz pierwszy [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Prado wygrywa po raz czwarty w tym sezonie, Everts po raz pierwszy [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.04.15, 10:55 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie gościła w miniony weekend w jednym z najbardziej ikonicznych miejsc związanych z tą serią - Crossodromo "Il Ciclomino" w pobliżu miasta Arco. Rywalizacja rozpoczęła się od dramatycznych wyścigów kwalifikacyjnych, w których liderzy obu klas mieli problemy. W niedzielę napięcie więc było duże, a wszyscy zadawali sobie pytanie, czy rywale będą w stanie zmniejszyć ich przewagę punktową.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado, mimo słabej bramki startowej, zgarnął holeshota, ale niemal od razu za nim uplasowali się Romain Febvre i Tim Gajser. Jeffrey Herlings został zamknięty w stawce i jechał na czternastym miejscu. Febvre i Gajser nie odpuszczali liderowi klasyfikacji i dość szybko zepchnęli go na trzecią pozycję. Mimo ataków Gajsera, Febvre zdołał dowieźć prowadzenie do mety, a Słoweniec finiszował tuż za nim. Prado zajął trzecie miejsce, Herlings zdołał przedrzeć się na czwarte, a pierwszą piątkę zamknął Jeremy Seewer.

NAS Analytics TAG

W wyścigu drugim ponownie holeshot padł łupem Jorge Prado, który tym razem nie miał zamiaru oddawać swojej pozycji. Zawzięcie gonił go Romain Febvre, ale w pewnym momencie upadł i ostatecznie zajął dopiero piątą pozycję.

Świetnie pojechał Calvin Vlaanderen, który ukończył wyścig na drugim miejscu przed Jeremym Seewerem i Timem Gajserem. Jeffrey Herlings wystartował w pierwszej piątce, ale upadł w drugim zakręcie i musiał odrabiać straty. Z ostatniego miejsca zdołał dojechać na siódme, co dało mu ostatecznie szóstą pozycję.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Romain Febvre
3. Tim Gajser
4. Calvin Vlaanderen
5. Jeremy Seewer
6. Jeffrey Herlings
7. Glenn Coldenhoff
8. Valentin Guillod
9. Pauls Jonass
10. Benoit Paturel

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 4 rundach)

1. Jorge Prado 219
2. Tim Gajser 206
3. Romain Febvre 174
4. Jeffrey Herlings 164
5. Pauls Jonass 142
6. Jeremy Seewer 141
7. Calvin Vlaanderen 131
8. Glenn Coldenhoff 118
9. Valentin Guillod 88
10. Kevin Horgmo 82

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Sacha Coenen zgarnął holeshota, a w pogoń za nim ruszyli Thibault Benistant i Kay de Wolf. Po jakiś dziesięciu minutach od startu de Wolf zdołał objąć prowadzenie i nie oddał go aż do samej mety. Thibault Benistant zajął drugie miejsce, a za nim miał miejsce prawdziwy rollercoaster zdarzeń.

Andrea Adamo wyprzedził Coenena na kilka minut przed końcem wyścigu, po czym zaliczył upadek oddając mu z powrotem to miejsce. Coenen z kolei, popełnił błąd i w ogóle nie ukończył wyścigu. Wtedy trzecie miejsce przejął Mikkel Haarup, ale miał problemy techniczne z motocyklem, co pozwoliło na przejęcie trzeciej pozycji przez Liama Evertsa!

W drugim wyścigu od samego początku aż do końca prowadził Simon Langenfelder, który bez problemów dojechał na pierwszym miejscu do mety. Liam Everts był drugi, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji rundy. Benistant zajął drugie miejsce na podium, a Laengenfelder trzecie.

Kay de Wolf na mecie był dopiero ósmy, po tym jak zderzył się w pierwszym zakręcie z Sachą Coenenem, Marc-Antoine Rossim i Rickiem Elzingą. Ostatecznie lider generalki z wynikiem 1-8 uplasował się tuż za podium rundy, ale jego pozycja w tabeli jest póki co niezagrożona.

Wyniki klasy MX2

1. Liam Everts
2. Thibault Benistant
3. Simon Laengenfelder
4. Kay de Wolf
5. Camden Mc Lellan
6. Andrea Bonacorsi
7. Andrea Adamo
8. Mikkel Haarup
9. Rick Elzinga
10. Lucas Coenen

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 4 rundach)

1. Kay de Wolf 213
2. Simon Laengenfelder 187
3. Thibault Benistant 148
4. Lucas Coenen 147
5. Andrea Adamo 139
6. Mikkel Haarup 131
7. Liam Everts 128
8. Camden Mc Lellan 126
9. Rick Elzinga 110
10. Marc-Antoine Rossi 101

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr