tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Jorge Prado wygrywa na swoim torze i odzyskuje prowadzenie w tabeli [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Jorge Prado wygrywa na swoim torze i odzyskuje prowadzenie w tabeli [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.05.13, 12:01 Drukuj

Mistrzostwa Świata w Motocrossie po raz pierwszy zagościły na nowym obiekcie, jakim jest Tor Circuito Municipal imienia Jorge Prado. Grand Prix Galicji przyciągnęło tłumy fanów, którzy przyszli kibicować swojemu zawodnikowi. Dodatkowo warunki do ścigania były zgoła inne, niż podczas poprzedniej, błotnej rundy w Portugalii.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP, Jorge Prado zgarnął holeshota i więcej nie oglądał się za siebie. Na swoim torze w Lugo prowadził od startu aż do mety, udowadniając, że fatalne wyniki z Portugalii były tylko wypadkiem przy pracy.

NAS Analytics TAG

Romain Febvre dobrze wystartował i utrzymywał się na drugim miejscu jadąc większość wyścigu samotnie, ponieważ Tim Gajser, który początkowo był trzeci, zaliczył upadek i wyjazd z toru, co sprawiło, że finiszował na szóstej pozycji.

Calvin Vlaanderen pojechał bardzo dobrze i zajął trzecie miejsce. Jeffrey Herlings nie miał dobrego startu i po dłuższej batalii wywalczył czwarte miejsce.

W drugim wyścigu początkowo na czele jechali Jorge Prado i Calvin Vlaanderen. Tim Gajser w końcu zdołał wyprzedzić Holendra i skupił się na gonieniu Prado. Na dwa okrążenia przed metą wyglądało na to, że Gajser wyprzedzi rywala, jednak zaliczył uślizg koła i upadł. To skrzętnie wykorzystał Jeffrey Herlings, który przeleciał obok Słoweńca odbierając mu drugą pozycję. Gajser zamknął podium tego wyścigu.

W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce z perfekcyjnym wynikiem zajął Jorge Prado, który nie mógł sobie lepiej wymarzyć inauguracyjnej rundy MXGP na torze własnego imienia. Drugie miejsce zajął Herlings, a trzecie Febvre.

W klasyfikacji ponownie prowadzi Prado, który ma zaledwie dwa punkty przewagi nad Gajserem, mimo że wygrał pięć z sześciu rund. Tabelowe podium zamyka Romain Febvre.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Jeffrey Herlings
3. Romain Febvre
4. Tim Gajser
5. Calvin Vlaanderen
6. Jeremy Seewer
7. Glenn Coldenhoff
8. Valentin Guillod
9. Pauls Jonass
10. Mattia Guadagnini

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 6 rundach)

1. Jorge Prado 298
2. Tim Gajser 296
3. Romain Febvre 267
4. Jeffrey Herlings 246
5. Pauls Jonass 217
6. Jeremy Seewer 193
7. Calvin Vlaanderen 191
8. Glenn Coldenhoff 179
9. Valentin Guillod 120
10. Kevin Horgmo 115

Po starcie pierwszego wyścigu klasy MX2 prowadzili Thibault Benistant i Sacha Coenen, ale Andrea Adamo również dobrze wystartował i nie zamierzał odpuszczać rywalom. Włoch szybko wyprzedził swojego teamowego kolegę, a następnie skupił się na Benistancie. Niedługo Adamo wyprzedził go, wypracował sobie przewagę i jechał samotnie na prowadzeniu.

Do czasu. Po przeciętnym początku Kay de Wolf ruszył do przodu. Holender dogonił Benistanta i walczył z nim o drugie miejsce. W wyniku tego zawodnicy zaczęli doganiać Adamo. De Wolf w końcu wyprzedził Benistanta, który po chwili, zaliczył potężny upadek.

Następnie De Wolf zmniejszył przewagę do Adamo, a walka pomiędzy nimi trwała dwa okrążenia. Włoch jednak pokazał swoją determinację i odniósł zwycięstwo. Po upadku Benistanta, Liam Everts awansował na trzecie miejsce, a Lucas Coenen na czwarte.

W drugim wyścigu Lucas Coenen lepiej wystartował niż w pierwszym i szybko objął prowadzenie, odjeżdżając reszcie stawki. Liam Everts jechał na drugim miejscu, natomiast Kay de Wolf miał fatalny start. Holender musiał naprawdę ciężko pracować, aby przebić się przez stawkę, mijając Sachę Coenena, Mikkela Haarupa i Andreę Adamo, aby dostać się na trzecie miejsce. Zabrakło mu czasu, aby wyprzedzić jeszcze Liama Evertsa i tym sposobem nie stanął na podium rundy, na którym znaleźli się: Lucas Coenen, Andrea Adamo i Liam Everts.

Wyniki klasa MX2

1. Lucas Coenen
2. Andrea Adamo
3. Liam Everts
4. Kay de Wolf
5. Thibault Benistant
6. Sacha Coenen
7. Mikkel Haarup
8. Rick Elzinga
9. Simon Laengenfelder
10. Ferruccio Zanchi

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 6 rundach)

1. Kay de Wolf 292
2. Simon Laengenfelder 248
3. Liam Everts 230
4. Thibault Benistant 226
5. Lucas Coenen 223
6. Andrea Adamo 211
7. Rick Elzinga 190
8. Mikkel Haarup 182
9. Sacha Coenen 141
10. Camden Mc Lellan 126

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr