tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Prado odzyskuje fotel lidera, Coenen wygrywa trzeci rund z rzdu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Prado odzyskuje fotel lidera, Coenen wygrywa trzeci rund z rzdu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.06.03, 15:26 Drukuj

To było trzecie z czterech ostatnich Grand Prix, podczas którego organizatorzy i zawodnicy musieli się zmagać z kapryśną aurą. Podczas ósmej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie w Niemczech kibice stworzyli niesamowitą atmosferę sprzyjającą nie tylko zawodnikom, ale także gospodarzom, którzy toczyli momentami nierówną walkę z pogodą o utrzymanie toru w jak najlepszym kształcie.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP, Glenn Coldenhoff zgarnął holeshota, ale prowadzenie szybko przejął Jorge Prado, który wyprzedził najpierw Tima Gajsera, a później Coldenhoffa. Hiszpan nie oglądał się więcej za siebie i zaczął odjeżdżać rywalom.

NAS Analytics TAG

Jaffrey Herlings był jedenasty na pierwszym okrążeniu i dopiero na dziesięć minut przed końcem zaczął jechać w swoim stylu i przebijać się przez stawkę. Ostatecznie zajął drugie miejsce. Wydawało się, że Calvin Vlaanderen będzie trzeci, ale popełnił błąd, który zapewnił Gajserowi trzecią pozycję.

Romain Febvre nadal zmaga się z kontuzją kciuka i tym razem ból był zbyt silny, co spowodowało, że wycofał się z wyścigu.

W drugim wyścigu Jorge Prado zgarnął holeshota, Herlings dla odmiany naprawdę dobrze wystartował, a Gajser był trzeci. Ta trójka jadąca z przodu praktycznie od razu narzuciła bardzo wysokie tempo.

Herlings i Gajser zaczęli zbliżać się do Prado w połowie wyścigu, a niedługo później Herlings był gotowy odjechać Gajserowi, jednak ten na to nie pozwolił. Zamiast tegp sam przejął drugą pozycję i skupił się na Prado. Jednak w walce o lepsze pozycje zarówno Gajserowi, jak i Herlingsowi na drodze stanęli dublowani zawodnicy.

Calvin Vlaanderen jechał dobrze i ponownie finiszował na czwartym miejscu, ale miał ponad trzydzieści sekund straty, co pokazuje, jak szybka była pierwsza trójka.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Tim Gajser
3. Jeffrey Herlings
4. Calvin Vlaanderen
5. Glenn Coldenhoff
6. Jeremy Seewer
7. Brian Bogers
8. Benoit Paturel
9. Valentin Guillod
10. Mattia Guadagnini

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 8 rundach)

1. Jorge Prado 402
2. Tim Gajser 400
3. Jeffrey Herlings 336
4. Romain Febvre 327
5. Pauls Jonass 274
6. Jeremy Seewer 267
7. Calvin Vlaanderen 263
8. Glenn Coldenhoff 231
9. Kevin Horgmo 161
10. Valentin Guillod 151

W wyścigu pierwszym klasy MX2 Lucas Coenen zgarnął holeshota przed Simonem Laengenfelderem, ale to Kay de Wolf szybko zajął drugie miejsce. Następnie obaj zawodnicy Husqvarny narzucili bardzo wysokie tempo i, pomimo trudnych warunków na torze, odjechali reszcie stawki.

Różnica pomiędzy nimi wynosiła około sekundy i wyglądało na to, że losy wyścigu rozstrzygną się na ostatnim okrążeniu. I tak by pewnie było, gdyby nie to, że na dwa okrążenia przed metą De Wolf popełnił kilka błędów, dzięki którym Coenen mógł odetchnąć z ulgą. Coenen jechał pod presją, ale nie popełnił błędów zapewniając sobie zwycięstwo w wyścigu.

Simon Laengenfelder miał samotny wyścig na trzecim miejscu, a Andrea Adamo finiszował na czwartym, przed Rickiem Elzingą.

W drugim wyścigu Laengenfelder zgarnął holeshota, ale niedługo cieszył się pierwszą pozycją. Kay de Wolf wyprzedził go  i zaczął odjeżdżać. W tym czasie Lucas Coenen również zaczął się przemieszczać do przodu i szybko przejął od Niemca drugą pozycję. Bezskutecznie próbował dogonić de Wolfa, który najpewniej wygrałby wyścig, gdyby nie upadek.

Holender upadł i spadł na trzecie miejsce. Zdołał odzyskać tylko jedną pozycję i zakończył GP Niemiec na drugim miejscu z wynikiem 2-2. Coenen po objęciu prowadzenia dowiózł je bezpiecznie do mety wygrywając trzecią rundę z rzędu. Podium w Teutschenthal uzupełnił zawodnik gospodarzy Simon Laengenfelder (3-3).

Wyniki klasy MX2

1. Lucas Coenen
2. Kay de Wolf
3. Simon Laengenfelder
4. Andrea Adamo
5. Rick Elzinga
6. Mikkel Haarup
7. Liam Everts
8. Ferruccio Zanchi
9. Oriol Oliver
10. Quentin Marc Prugnieres

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 8 rundach)

1. Kay de Wolf 396
2. Lucas Coenen 337
3. Simon Laengenfelder 333
4. Liam Everts 304
5. Andrea Adamo 299
6. Mikkel Haarup 252
7. Rick Elzinga 249
8. Thibault Benistant 226
9. Sacha Coenen 178
10. Quentin Marc Prugnieres 152

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr