tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: piaszczysta batalia na Sardynii dla Prado i de Wolfa [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: piaszczysta batalia na Sardynii dla Prado i de Wolfa [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.04.08, 12:03 Drukuj

Zawodnicy Mistrzostw Świata w Motocrossie po raz pierwszy w tym sezonie zmierzyli się na piaszczystym torze. Gospodarzem trzeciej rundy był obiekt Crossodromo Communale w Riola Sardo, znany lokalnie jako "Le Dune" lub "Riola Sand". Oprócz ciężkiej, ciągle zmieniającej się kopnej nawierzchni, wyzwaniem była także temperatura, która sięgała 30 stopni Celsjusza, co wystawiło na próbę nawet najbardziej wytrenowanych kierowców.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP holeshota zgarnął Jeremy Seewer, jednak Jorge Prado nie tracił czasu i już po kilku zakrętach objął prowadzenie. Za nim podążył Tim Gajser, który miał dobry start i również szybko wyprzedził Seewera. Mimo, że Gajser nie pozwolił zbytnio odjechać Prado, Hiszpan jechał swoje i po raz kolejny na mecie zameldował się pierwszy.

NAS Analytics TAG

Jeffrey Herlings, który po upadku w treningach jechał z bólem żeber, nie miał najlepszego startu, ale był w stanie wyprzedzić Glenna Coldenhoffa, Calvina Vlaanderena i Paulsa Jonassa, aby zająć trzecie miejsce.

W drugim wyścigu Jorge Prado zgarnął holeshota, ale Jeffrey Herlings, który tym razem miał bardzo dobry start, jechał tuż za nim. Tim Gajser z kolei musiał wyprzedzić kilku zawodników, aby objąć trzecią pozycję.

Prado i Herlingsa nie dzieliła zbyt duża różnica i wyglądało na to, że ostatnie dziesięć minut będzie ekscytującym pojedynkiem tych zawodników. Niestety, Herlings zaliczył uślizg przedniego koła, co kosztowało go drugą pozycję i być może również wygraną. Tim Gajser wykorzystał pecha rywala i ruszył w pościg za Prado. Hiszpan jednak miał już taką przewagę, że nawiązanie realnej walki było niemożliwe.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Tim Gajser
3. Jeffrey Herlings
4. Pauls Jonass
5. Romain Febvre
6. Glenn Coldenhoff
7. Calvin Vlaanderen
8. Jeremy Seewer
9. Brian Bogers
10. Kevin Horgmo

Klasyfikacja generalna klasy MXGP 9po 3 rundach)

1. Jorge Prado 174
2. Tim Gajser 157
3. Jeffrey Herlings 125
4. Romain Febvre 123
5. Pauls Jonass 113
6. Jeremy Seewer 99
7. Calvin Vlaanderen 90
8. Glenn Coldenhoff 83
9. Kevin Horgmo 64
10. Maxime Renaux 63

W pierwszym wyścigu klasy MX2, przez pierwsze kilka okrążeń, tempo było bardzo wysokie, a na czele jechał Sacha Coenen. Towarzyszyli mu dwaj zawodnicy Husqvarny: Kay de Wolf i Lucas Coenen. I to właśnie oni zajęli dwa pierwsze miejsca na mecie. Podium uzupełnił jadący świetnie Camden McLellan na Triumphie.

W drugim wyścigu Kay de Wolf nie tracił wiele czasu - już na pierwszym okrążeniu prowadził i zaczął sobie budować niezłą przewagę.

Lucas Coenen został zamknięty w stawce po pierwszym zakręcie, ale szybko się przedarł i objął drugą pozycję, dogonił de Wolfa, ale wtedy popełnił błąd i rozbił się spadając na trzecie miejsce. Nie poddał się jednak i był jeszcze w stanie odbić tę pozycję z rąk Simona Langenfeldera. Ale to było wszystko, ponieważ Kay de Wolf na metę dojechał z pierwszym czasem i zaliczył trzecie wygrane Grand Prix z rzędu.

Podium rundy uzupełnili Lucas Coenen i Camden McLellan. Natomiast fatalnie zakończyła się rywalizacja w Riola Sardo dla Andrei Adamo, który w ferworze walki o trzecią pozycję przejechał przez strefę mechaników bez zatrzymania, za co został zdyskwalifikowany.

Wyniki klasy MX2

1. Kay de Wolf
2. Lucas Coenen
3. Camden McLellan
4. Simon Laengenfelder
5. Liam Everts
6. Rick Elzinga
7. Mikkel Haarup
8. Thibault Benistant
9. Sacha Coenen
10. Marc-Antoine Rossi

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 3 rundach)

1. Kay de Wolf 170
2. Simon Laengenfelder 141
3. Lucas Coenen 124
4. Thibault Benistant 106
5. Andrea Adamo 100
6. Mikkel Haarup 96
7. Camden McLellan 95
8. Marc-Antoine Rossi 80
9. Rick Elzinga 78
10. Sacha Coenen 77

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr