tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP na pmetku. Gajser i Coenen wygrywaj we Woszech [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP na pmetku. Gajser i Coenen wygrywaj we Woszech [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.06.17, 10:26 Drukuj

Mistrzostwa Świata w Motocrossie osiągnęły półmetek na kultowym torze Maggiora we Włoszech. Położone w malowniczym regionie Piemontu w północno-zachodnich Włoszech, to historyczne miejsce jest stałą pozycją w kalendarzu MXGP od 1966 roku. Podczas Grand Prix Włoch, weekend był pełen wzlotów i upadków, dodatkowo naznaczonych zmienną pogodą i trudnymi warunkami na torze.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jeremy Seewer zgarnął holeshota, ale Jorge Prado i Tim Gajser jechali tuż przy nim. Gajser zdecydował się wyprzedzić Prado już w trzecim zakręcie i skoncentrował się na Seewerze. Do tej trójki dołączył Jeffrey Herlings, który musiał zmierzyć się po drodze z Calvinem Vlaanderenem, a Seewer wkrótce opuścił grono liderów po błędzie i wjechaniu w kostki wygradzające tor. Prowadzenie przejął Gajser, i pomimo zaciętej pogoni Prado i Herlingsa, nie oddał go aż do końca. Pierwszą trójkę na mecie dzieliło zaledwie 2,5 sekundy.

NAS Analytics TAG

Drugi wyścig świetnie zaczął Mattia Guadagnini, który zmierzał po holeshota, ale przestrzelił zakręt i wyjechał na trawę. I może lepiej dla niego, że tak się stało, ponieważ uniknął wielkiego karambolu, który zaczął się od tego, że Valentin Guillod próbował wepchnąć się pomiędzy motocykle Prado i Seewera. Guillod wylądował na ziemi zabierając ze sobą niemal tuzin zawodników, w tym Prado, który doznał kontuzji kolana i był zmuszony wycofać się z dalszej rywalizacji.

Na czele natomiast Herlings walczył z Gajserem. Zawodnicy szli łeb w łeb i tylko dzięki upadkowi Słoweńca, Holender objął prowadzenie wygrywając wyścig. Trzecie miejsce zajął Jeremy Seewer, który uniknął rzezi na początku wyścigu.

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Jeffrey Herlings
3. Jeremy Seewer
4. Calvin Vlaanderen
5. Brian Bogers
6. Glenn Coldenhoff
7. Benoit Paturel
8. Jan Pancar
9. Andrea Bonacorsi
10. Jorge Prado

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 10 rundach)

1. Tim Gajser 511
2. Jorge Prado 477
3. Jeffrey Herlings 440
4. Calvin Vlaanderen 339
5. Jeremy Seewer 332
6. Romain Febvre 327
7. Glenn Coldenhoff 302
8. Pauls Jonass 274
 9. Brian Bogers 213
10. Kevin Horgmo 206

W pierwszym wyścigu klasy MX2, Sacha Coenen zgarnął holeshota, podczas gdy Key de Wolf uczestniczył w karambolu w pierwszym zakręcie, a Lucas Coenen upadł w drugim zakręcie. Obaj zawodnicy Husqvarny mieli co nadrabiać podczas wyścigu. Na czele natomiast jechali Sacha Coenen, Liam Everts, Simon Laengenfelder i Andrea Adamo.

W drugim zakręcie Coenen popełnił błąd i zaliczył upadek, co skrzętnie wykorzystał Everts obejmując prowadzenie. Za nim podążyli Laengenfelder i Adamo. I mimo, że rywale próbowali wywierać presję, Everts utrzymał prowadzenie aż do mety. Sacha Coenen finiszował czwarty. Kay de Wolf zdołał wrócic na siódme miejsce, a Lucas Coenen na dziesiąte.

Sacha Coenen zgarnął holeshota również w drugim wyścigu, tym razem jednak nie miał zamiaru oddawać prowadzenia. I mimo tego, że jego brat Lucas mocno naciskał, Sacha dowiózł prowadzenie do końca. Trzecie miejsce zajął zawodnik z dziką kartą - Valerio Lata, który z wynikami 5-3 stanął na najniższym stopniu podium przed swoją publicznością.

Środkowy stopień podium rundy zajął Liam Everts (1-4), dla którego było to słodko-gorzkie drugie miejsce biorąc pod uwagę remis punktowy ze zwycięzcą (4-1).

Wyniki klasy MX2

1. Sacha Coenen
2. Liam Everts
3. Valerio Lata
4. Andrea Adamo
5. Simon Laengenfelder
6. Lucas Coenen
7. Kay de Wolf
8. Mikkel Haarup
9. Quentin Marc Prugnieres
10. Ferruccio Zanchi

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 10 rundach)

1. Kay de Wolf 473
2. Simon Laengenfelder 425
3. Lucas Coenen 421
4. Liam Everts 394
5. Andrea Adamo 368
6. Mikkel Haarup 314
7. Rick Elzinga 300
8. Sacha Coenen 278
9. Thibault Benistant 226
10. Quentin Marc Prugnieres 197

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr