tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Jeffrey Herlings wygrywa na Łotwie. Bracia Coenen tworzą historię w klasie MX2 [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Jeffrey Herlings wygrywa na Łotwie. Bracia Coenen tworzą historię w klasie MX2 [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.06.10, 12:19 Drukuj

Mistrzostwa Świata w Motocrossie zawitały na Łotwę. Piaszczysty tor niedaleko Kegums zawsze zapewnia wiele wrażeń, a tym razem swoje "trzy grosze" dorzuciła także pogoda. To była kolejna, częściowo deszczowa runda w tym sezonie i zawodnicy najpierw zmagali się z wodą i błotem, a potem, gdy deszcz ustał, z wyjątkowo miękkim podłożem. Upadków więc nie brakowało w obu klasach.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado zgarnął holeshota, a tuż za nim uplasował się Jeffrey Herlings. Holender nie czekał i szybko wyprzedził rywala obejmując prowadzenie. Po krótkiej bitwie drugie miejsce zajął Tim Gajser, a Jorge Prado zaliczył upadek spadając na ósme miejsce, które później poprawił na siódme.

NAS Analytics TAG

Holenderski duet Glenn Coldenhoff i Brian Bogers świetnie sobie radził z warunkami na torze zajmując odpowiednio: trzecie i czwarte miejsce.  Pierwszą piątkę uzupełnił Kevin Horgmo.

W drugim wyścigu, kiedy tor już nieco przeschnął, Prado ponownie zgarnął holeshota, ale tym razem czuł się bardziej komfortowo i nie zamierzał oddawać prowadzenia. Drugi po starcie był Jeffrey Herlings, ale Tim Gajser nie próżnował i szybko go wyprzedził.

Początkowo Prado i Gajser znacząco odjechali Herlingsowi, ale Holender w końcu zaczął odrabiać straty. Miimo tego, że zmniejszył dystans, nie był w stanie nawiązać realnej walki z żadnym z nich. Prado dowiózł prowadzenie do mety, Gajser był drugi, a Herlings trzeci. Wynik 1-3 wystarczył, żeby "The Bullet" wygrał swoje pierwsze GP w tym sezonie. Podium uzupełnili Gajser i Prado.

Mimo świetnej jazdy w obu wyścigach Glenn Coldenhoff nie załapał się na podium w klasyfikacji rundy, ale zespół Fantic może być zadowolony z dwóch zawodników w pierwszej piątce, ponieważ Brian Bogers zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej ponownie zmiana na fotelu lidera. Tym razem czerwoną tabliczkę odzyskał Gajser, który ma cztery punkty więcej niż Prado.

Wyniki klasy MXGP

1. Jeffrey Herlings
2. Tim Gajser
3. Jorge Prado
4. Glenn Coldenhoff
5. Brian Bogers
6. Calvin Vlaanderen
7. Kevin Horgmo
8. Valentin Guillod
9. Cornelius Toendel
10. Jeremy Seewer

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 9 rundach)

1. Tim Gajser 454
2. Jorge Prado 450
3. Jeffrey Herlings 386
4. Romain Febvre 327
5. Calvin Vlaanderen 299
6. Jeremy Seewer 289
7. Glenn Coldenhoff 277
8. Pauls Jonass 274
9. Kevin Horgmo 188
10. Valentin Guillod 175

W pierwszym wyścigu klasy MX2  Sacha Coenen zgarnał holeshota i prowadził przez pierwszą połowę wyścigu. W tym czasie Kay de Wolf szukał sposobu, aby go wyprzedzić. W pewnym momencie nawet wypadł z toru, co pozwoliło Lucasowi Coenenowi na przejęcie drugiego miejsca.

De Wolf był zdeterminowany i okrążenie później wyprzedził Lucasa, a następnie również Sachę i objął prowadzenie. Lucas podążył za nim wyprzedzając swojego brata. Atakował de Wolfa, ale ten skutecznie się bronił i dowiózł prowadzenie do mety.

Trzecie miejsce zajął Sacha Coenen, Simon Langenfelder był czwarty, a pierwszą piątkę uzupełnił Liam Everts.

W drugim wyścigu warunki na torze okazały się trudniejsze, niż wyglądały. Po deszczu na torze powstało sporo zwodniczych wybojów i kolein, które sukcesywnie zbierały swoje żniwo.

Po starcie prowadzenie objął Kay de Wolf, ale niedługo później zaczął się dla niego fatalny festiwal upadków. Wylądował na ziemi trzy razy w ciągu dziesięciu minut i to w zasadzie był koniec marzeń o dobrym wyniku. Holender ukończył wyścig na dziewiątej pozycji i z czwartym wynikiem w klasyfikacji dnia.

Lucas Coenen również zmagał się z torem, na którym wylądował dwukrotnie. Udało mu się jednak obronić trzecią pozycję. Zwycięstwo odniósł za to jego brat Sacha, który z wynikiem 3-1 wygrał swoją pierwszą rundę w karierze. Langenfelder, po solidnym wyścigu zajął drugie miejsce i zapewnił sobie najniższy stopień podium.

Bracia Coenen zajmując pierwsze i drugie miejsce są pierwszymi braćmi razem na podium od 1997 roku, gdy Darryl i Shayne King zajęli drugie i trzecie miejsce za Joelem Smetsem podczas GP Francji.

Wyniki klasy MX2

1. Sacha Coenen
2. Lucas Coenen
3. Simon Laengenfelder
4. Kay de Wolf
5. Liam Everts
6. Rick Elzinga
7. Mikkel Haarup
8. Oriol Oliver
9. Andrea Adamo
10. Jens Walvoort

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 9 rundach)

1. Kay de Wolf 443
2. Lucas Coenen 388
3. Simon Laengenfelder 381
4. Liam Everts 341
5. Andrea Adamo 327
6. Mikkel Haarup 287
7. Rick Elzinga 278
8. Sacha Coenen 228
9. Thibault Benistant 226
10. Quentin Marc Prugnieres 174

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę