tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki drugiej rundy MXGP. Prado i de Wolf potwierdzają swoją formę w Hiszpanii [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyniki drugiej rundy MXGP. Prado i de Wolf potwierdzają swoją formę w Hiszpanii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.03.25, 11:13 Drukuj

Mistrzostwa Świata w Motocrossie przeniosły się z wulkanicznych terenów Argentyny na upalny hiszpański tor pod Madrytem. Pierwsza w tym sezonie europejska runda potwierdziła świetną formę Jorge Prado, który triumfował przed swoją publicznością, oraz Kaya de Wolfa, który również drugi raz stanął na najwyższym stopniu podium.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP to właśnie Jorge Prado zgarnął holeshota i niedługo później odjechał rywalom. Hiszpan szybko znalazł się poza zasięgiem jadącego za nim Maxime Renaux oraz reszty stawki i bezpiecznie dowiózł prowadzenie do mety.

NAS Analytics TAG

W tym czasie Renaux osłabł, a walkę o drugie miejsce toczyli Tim Gajser i Jeffrey Herlings. Słoweniec utrzymał jednak pozycję, a Herlings musiał się zadowolić trzecią lokatą. Za nim uplasowali się Romain Febvre i Maxime Renaux.

W drugim wyścigu holeshot również padł łupem Prado, który tym razem dopiero po jakimś czasie zdołał sobie wypracować bezpieczną przewagę i niezagrożony dojechać na pierwszej pozycji do mety. Drugi ponownie był Tim Gajser, a Romain Febvre wymienił się miejscami z Jeffreyem Herlingsem i uzyskał trzeci czas. Holeder finiszował na czwartej pozycji.

W klasyfikacji rundy podium zajęli: Prado, Gajser i Febvre, a pierwszą piątkę uzupełnili Herlings i Jeremy Seewer.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Tim Gajser
3. Romain Febvre
4. Jeffrey Herlings
5. Jeremy Seewer
6. Calvin Vlaanderen
7. Pauls Jonass
8. Valentin Guillod
9. Kevin Horgmo
10. Ben Watson

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 2 rundach)

1. Jorge Prado 114
2. Tim Gajser 104
3. Romain Febvre 92
4. Jeffrey Herlings 77
5. Pauls Jonass 73
6. Jeremy Seewer 68
7. Maxime Renaux 63
8. Calvin Vlaanderen 56
9. Valentin Guillod 49
10. Glenn Coldenhoff 49

W pierwszym wyścigu klasy MX2, na pierwszym okrążeniu prowadził Simon Langenfelder, a za nim gnało dwóch zawodników Yamahy: Thibault Benistant i Rick Elzinga. Niezbyt dobre starty zaliczyli Kay de Wolf i Lucas Coenen, ale obaj stosunkowo szybko dotarli na drugie i trzecie miejsce w stawce.

Na około dziesięć minut przed końcem, Kay de Wolf dojechał do Langenfeldera, a następnie wyprzedził go na potrójnym skoku obejmując prowadzenie. Lucas Coenen i Liam Everts również dogonili Langenfeldera, ale nie zdołali go wyprzedzić przed końcem wyścigu.

Jadący na Triumphie Mikkel Haarup uzupełnił pierwszą piątkę plasując się przed Andreą Adamo, który zdecydowanie nie mógł być zadowolony ze swojego wyniku.

W drugim wyścigu holeshota zgarnął Sacha Coenen, a Andrea Adamo dotrzymywał mu kroku. Jednak Kay de Wolf miał świetne pierwsze okrążenie i mocno przedzierając się do przodu szybko zajął drugie miejsce. Niedługo później wyszedł na prowadzenie, ale Adamo nie odpuszczał. Upór i prędkość Włocha pozwoliły mu na wyprzedzenie de Wolfa i odniesienie zwycięstwa. De Wolf dojechał na metę na drugiej pozycji przed Langenfelderem i Coenenem, co dało mu wygraną w klasyfikacji rundy. Thibault Benistant uzupełnił pierwszą piątkę.

Na podium rundy stanęli: de Wolf, Laengenfelder i Adamo, a Lucas Coenen i Liam Evets uzupełnili pierwszą piątkę.

Wyniki klasy MX2

1. Kay de Wolf
2. Simon Laengenfelder
3. Andrea Adamo
4. Lucas Coenen
5. Liam Everts
6. Thibault Benistant
7. Camden Mc Lellan
8. Marc-Antoine Rossi
9. Sacha Coenen
10. Andrea Bonacorsi

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 2 rundach)

1. Kay de Wolf 113
2. Simon Laengenfelder 101
3. Andrea Adamo 82
4. Lucas Coenen 75
5. Thibault Benistant 72
6. Mikkel Haarup 64
7. Marc-Antoine Rossi 59
8. Sacha Coenen 53
9. Camden Mc Lellan 52
10. Rick Elzinga 42

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę