tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 15 rundy. Seewer i Laengenfelder wygrywaj w Szwecji [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 15 rundy. Seewer i Laengenfelder wygrywaj w Szwecji [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.08.16, 11:01 Drukuj

Piętnasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie w szwedzkiej Uddevalli dostarczyła wielu wrażeń ze względu na zmienną pogodę, która sprawiła, że warunki w pierwszych wyścigach znacząco różniły się od warunków w drugich. Pomimo zmiennej aury, szwedzcy fani dopisali i intensywnie dopingowali swoich faworytów.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Romain Febvre zgarnął holeshota, ale zaraz za nim podążał Jorge Prado. W połowie wyścigu jednak Febvre popełnił błąd i zaliczył upadek. Prado skrzętnie to wykorzystał i objął prowadzenie, którego nie oddał już aż do samej mety. Febvre dojechał na drugiej pozycji, a za nim finiszował Jeremy Seewer. Jeffrey Herlings po słabym starcie ukończył wyścig na ósmej pozycji, a Tim Gajser na dziesiątej.

NAS Analytics TAG

Pomiędzy wyścigami spadł deszcz, który padał także podczas drugiego biegu klasy MXGP. W tej sytuacji dobry start stał się kluczowy. Jeremy Seewer zgarnął holeshota i pomimo nacisków Romaina Febvre oraz drobnego błędu popełnionego w połowie wyścigu, zdołał utrzymać prowadzenie do samej mety. Wynik 3-1 dał Szwajcarowi wygraną w Grand Prix, a Febvre z rezultatem 2-2 musiał się zadowolić drugim miejscem.

Wracający po kontuzji Maxime Renaux, który w pierwszym wyścigu był 13, tym razem zaliczył dobry start i zajął trzecie miejsce, choć momentami mocno naciskał go jadący na czwartej pozycji Herlings. W klasyfikacji rundy Renaux zajął szóste miejsce, a Herlings czwarte.

Tim Gajser tym razem ukończył wyścig na piątej pozycji i zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji dnia, Jorge Prado z kolei finiszował szósty, jednak dzięki wygranej w pierwszym wyścigu, Hiszpan zdołał wskoczyć na drugi stopień podium. Prado pozostaje liderem klasyfikacji generalnej z przewagą 98 punktów nad drugim w tabeli Romainem Febvre.

Wyniki klasy MXGP

1. Jeremy Seewer
2. Romain Febvre
3. Jorge Prado
4. Jeffrey Herlings
5. Pauls Jonass
6. Maxime Renaux
7. Alberto Forato
8. Ruben Fernandez
9. Glenn Coldenhoff
10. Tim Gajser

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 15 rundach)

1. Jorge Prado 770
2. Romain Febvre 672
3. Jeremy Seewer 603
4. Glenn Coldenhoff 553
5. Ruben Fernandez 521
6. Calvin Vlaanderen 498
7. Jeffrey Herlings 456
8. Alberto Forato 380
9. Valentin Guillod 281
10. Maxime Renaux 230

W trudnych warunkach i z jedną linią na torze dobry start jest kluczowy. Wiedział o tym Simon Laengenfelder, który zgarnął holeshota w pierwszym wyścigu klasy MX2. Młody Niemiec lubi błotne warunki i pokazał to w Szwecji prowadząc od startu do mety nie dając szans rywalom. Liam Everts szybko objął drugie miejsce wyprzedzając Ricka Elzingę. I choć Everts nie miał prędkości Laengenfeldera, to z łatwością utrzymał swoją pozycję aż do mety. Elzinga z kolei finiszował trzeci, co było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Sacha Coenen jechał na czwartej pozycji, ale dwa upadki pozwoliły na przejęcie tej pozycji Kevinowi Horgmo. Lider generalki, Andrea Adamo, nie miał dobrego startu i nie chcąc ryzykować zajął dopiero dziesiąte miejsce.

Przed drugim wyścigiem klasy MX2 tor został poprawiony i warunki były zdecydowanie lepsze, niż podczas pierwszego biegu. Tym razem holeshota zgarnął Kevin Horgmo, za którym podążali Adamo i Laengenfelder. Niedługo po starcie Adamo wyprzedził Horgmo i zaczął odjeżdżać rywalom, jednak na kilka okrążeń przed końcem Laengenfelder go dogonił i zaczął wywierać presję. Ponownie zaczął padać deszcz, więc tor stał się bardzo śliski, ale Adamo utrzymał prowadzenie finiszując przed Laengenfelderem i Liamem Evertsem. Belg skorzystał na awarii motocykla Kevina Horgmo, który nie ukończył wyścigu, choć swoją jazdą zdecydowanie celował w podium.

Wyniki klasy MX2

1. Simon Laengenfelder
2. Liam Everts
3. Andrea Adamo
4. Rick Elzinga
5. Camden Mc Lellan
6. Sacha Coenen
7. David Braceras
8. Isak Gifting
9. Emil Weckman
10. Jan Pancar

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 15 rundach)

1. Andrea Adamo 663
2. Liam Everts 583
3. Jago Geerts 559
4. Simon Laengenfelder 546
5. Kay de Wolf 501
6. Thibault Benistant 462
7. Lucas Coenen 461
8. Roan Van De Moosdijk 433
9. Kevin Horgmo 425
10. Rick Elzinga 306

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr