tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Prado i Adamo zdobywaj tytuy na rund przed kocem sezonu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Prado i Adamo zdobywaj tytuy na rund przed kocem sezonu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.09.18, 10:27 Drukuj

Na historycznym torze Maggiora we Włoszech, w miniony weekend, odbyła się przedostatnia runda Mistrzostw Świata w Motocrossie. Jorge Prado i Andrea Adamo, mimo że nie stanęli tym razem na najwyższym stopniu podium, zdołali przypieczętować swoje tytuły mistrzowskie na jedną rundę przed końcem sezonu.

To był długi sezon dla Jorge Prado, który zdobył tabliczkę lidera już po pierwszej rundzie w Argentynie. Prado wykazał się niesamowitą determinacją i potrafił zachować spokój walcząc ze swoimi rywalami, którzy mocno naciskali, aby zająć jego miejsce. Prado był konsekwentny przez cały sezon, i póki co, ma na swoim koncie 10 wygranych wyścigów kwalifikacyjnych, 14 wygranych wyścigów głównych, 16 razy stawał na podium i odniósł 2 zwycięstwa w Grand Prix. Świeżo upieczonemu mistrzowi świata pomagał jego szybki start, dzięki któremu w tym sezonie zgarnął 14 holeshotów.

NAS Analytics TAG

Dzięki zwycięstwu i nie ukończeniu pierwszego wyścigu przez Romaina Febvre, Prado przypieczętował mistrzostwo już po pierwszym wyścigu we Włoszech. Podczas ostatniego GP sezonu, które odbędzie się w Wielkiej Brytanii, Prado może jeszcze poprawić swoje tegoroczne statystyki, ale na bramce startowej stanie już jako mistrz świata MXGP 2023.

Natomiast Grand Prix we Włoszech wygrał Jeremy Seewer z wynikiem 2-4, dla którego była to trzecia wygrana runda w tym sezonie. Jorge Prado (1-6) zajął drugi stopień podium, a trzeci był Rubén Fernández (5-3).

Wyniki klasy MXGP

1. Jeremy Seewer
2. Jorge Prado
3. Ruben Fernandez
4. Alberto Forato
5. Tim Gajser
6. Pauls Jonass
7. Calvin Vlaanderen
8. Glenn Coldenhoff
9. Romain Febvre
10. Valentin Guillod

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 18 rundach)

1. Jorge Prado 890
2. Romain Febvre 807
3. Jeremy Seewer 719
4. Glenn Coldenhoff 655
5. Ruben Fernandez 612
6. Calvin Vlaanderen 565
7. Alberto Forato 490
8. Jeffrey Herlings 456
9. Valentin Guillod 334
10. Maxime Renaux 314

W klasie MX2, Grand Prix Włoch zakończyło się w najlepszy możliwy sposób dla włoskich fanów. Ich rodak, Andrea Adamo, przypieczętował w Maggiorze swój pierwszy tytuł mistrzowski przy okazji pokazując niesamowitą siłę psychiczną, która nie pozwoliła, aby presja wzięła nad nim górę.

Włoch zdobył tabliczkę lidera dopiero w ósmej rundzie na Łotwie, po tym jak dotychczasowy lider, Jago Geerts, doznał kontuzji. Jago szybko wrócił, jednak kolejna kontuzja odniesiona w Finlandii ostatecznie wykluczyła go z walki o tytuł. Rozpędu natomiast nabrał Liam Everts, który był największym rywalem Adamo w końcówce sezonu. Konsekwentne dwa trzecie miejsca w Maggiorze oraz upadek Belga pozwoliły Adamo na zdobycie tytułu na jedną rundę przed końcem sezonu.

Dotychczas młody Włoch 10 razy stawał na podium, odniósł 4 zwycięstwa w wyścigach i wygrał 2 rundy. Mimo popełnianych błędów i przeciwności, jego konsekwencja sprawiła, że uzyskał najlepszy rezultat i na spokojnie będzie mógł cieszyć się startem w finałowej rundzie MXGP oraz udziałem w Monster Energy Motocross of Nations w Ernée wspólnie z włoskim zespołem.

GP Włoch wygrał Jago Geerts z wynikiem 2-1, drugie miejsce na podium zajął Simon Laengenfelder z wynikiem 1-2, a najniższy stopień podium wywalczył świeżo upieczony mistrz - Andrea Adamo (3-3).

Wyniki klasy MX2

1. Jago Geerts
2. Simon Laengenfelder
3. Andrea Adamo
4. Kay de Wolf
5. Thibault Benistant
6. Kevin Horgmo
7. Lucas Coenen
8. David Braceras
9. Camden Mc Lellan
10. Valerio Lata

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 18 rundach)

1. Andrea Adamo 779
2. Jago Geerts 706
3. Liam Everts 702
4. Simon Laengenfelder 702
5. Lucas Coenen 558
6. Kevin Horgmo 541
7. Kay de Wolf 531
8. Roan Van De Moosdijk 523
9. Thibault Benistant 493
10. Rick Elzinga 377

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr