tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 13 rundy. Febvre i Geerts nadal nie do zatrzymania [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 13 rundy. Febvre i Geerts nadal nie do zatrzymania [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.07.24, 10:55 Drukuj

Trzynasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbyła się na legendarnych piaskach Lommel. Podczas MXGP Flandrii byliśmy świadkami niesamowitych wyścigów, a nowy układ toru był dużym wyzwaniem dla zawodników. Dzięki niesamowitemu dopingowi licznie przybyłych kibiców, Lommel po raz kolejny udowodniło, że jest miejscem wyjątkowym dla wszystkich fanów motocrossu.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jeremy Seewer zgarnął holeshota, ale Glenn Coldenhoff szybko objął prowadzenie wyprzedzając swojego teamowego kolegę i Romaina Febvre. Coldenhoff prowadził przez cztery okrążenia, ale naciskany przez Febvre popełnił drobny błąd, który kosztował go pierwszą pozycję. Febvre był najszybszym zawodnikiem na torze, co było szczególnie widać, gdy szybko odjechał, a na mecie zameldował się z przewagą 13 sekund nad Coldenhoffem. Jorge Prado finiszował na trzeciej pozycji przed Calvinem Vlaanderenem i Jeremym Seewerem, który zaliczył dwa upadki w tym wyścigu.

NAS Analytics TAG

W drugim wyścigu Ruben Fernandez zgarnął holeshota, ale Jorge Prado szybko objął prowadzenie i po znakomitej, bezbłędnej jeździe odniósł zwycięstwo. Romain Febvre zaliczył fatalny start, po którym jechał w okolicy 25 pozycji. Jednak determinacja Francuza by wygrać, była niesamowita. Na tym trudnym torze, na którym trudno jest wyprzedzać, Febvre wykorzystał wszystkie swoje umiejętności i talent, aby ostatecznie awansować na drugie miejsce. Z wynikiem 1-2 po heroicznym wysiłku w drugim wyścigu, Febvre wygrał swoje czwarte Grand Prix z rzędu.

Drugie miejsce zajął Jorge Prado z wynikiem 3-1, a podium uzupełnił Glenn Coldenhoff z rezultatem 2-3. Jeremy Seewer musiał zadowolić się czwartym miejscem w klasyfikacji dnia (5-4), a pierwszą piątkę uzupełnił Calvin Vlaanderen (4-5).

Wyniki klasy MXGP

1. Romain Febvre
2. Jorge Prado
3. Glenn Coldenhoff
4. Jeremy Seewer
5. Calvin Vlaanderen
6. Alberto Forato
7. Jeremy Van Horebeek
8. Ruben Fernandez
9. Brian Bogers
10. Ben Watson

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 13 rundach)

1. Jorge Prado 665
2. Romain Febvre 566
3. Jeremy Seewer 506
4. Ruben Fernandez 481
5. Glenn Coldenhoff 480
6. Calvin Vlaanderen 444
7. Jeffrey Herlings 386
8. Alberto Forato 331
9. Valentin Guillod 276
10. Mattia Guadagnini 203

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Jago Geerts zgarnął holeshota i objął prowadzenie. Choć początkowo mocno po piętach deptał mu jego rodak Lucas Coenen. Obaj belgijscy zawodnicy naciskali, a Coenen nie pozwolił Geertsowi ani na chwilę się zrelaksować. Dopiero na dziewiątym okrążeniu Geerts zaczął oddalać się od Coenena, aby sięgnąć po zwycięstwo, podczas gdy jego rywal zajął doskonałe drugie miejsce.

Za pierwszą dwójką uplasowalii się Simon Laengenfelder i Andrea Adamo, którzy również wykazali się dobrą kontrolą i szybkością na torze. Laengenfelder zajął trzecie miejsce, Adamo czwarte, a pierwszą piątkę uzupełnił Liam Everts.

W drugim wyścigu Haakon Osterhagen zgarnął swojego pierwszego holeshota, ale niestety rozbił się kilka zakrętów później i nie ukończył wyścigu. Jago Geerts przejął prowadzenie i pojechał wprost po zwycięstwo. Kolejne wygrane GP, trzecie z rzędu obecnie, pozwoliło Geertsowi kolejny raz zmniejszyć stratę do lidera i zbliżyć się do Adamo w tabeli na odległość 13 punktów.

O drugie miejsce walczyli Simon Laengenfelder i Lucas Coenen. Ostatecznie to Coenen po raz drugi tego dnia zameldował się na mecie na drugiej pozycji i takie też miejsce zajął w klasyfikacji dnia. Laengenfelder musiał się zadowolić trzecią pozycją i najniższym stopniem podium.

Andrea Adamo świetnie wystartował, zajmując trzecie miejsce, ale rozbił się podczas pierwszego okrążenia i wznawiał wyścig z 20 pozycji. Lider generalki pokazał imponującą jazdę kończąc na 13. miejscu, a wynik 4-13 dał mu siódme miejsce w klasyfikacji rundy.

Wyniki klasy MX2

1. Jago Geerts
2. Lucas Coenen
3. Simon Laengenfelder
4. Liam Everts
5. Kevin Horgmo
6. Rick Elzinga
7. Andrea Adamo
8. Oriol Oliver
9. David Braceras
10. Isak Gifting

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 13 rundach)

1. Andrea Adamo 564
2. Jago Geerts 551
3. Kay de Wolf 501
4. Liam Everts 487
5. Thibault Benistant 462
6. Simon Laengenfelder 438
7. Roan Van De Moosdijk 433
8. Lucas Coenen 425
9. Kevin Horgmo 361
10. Jan Pancar 253

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr