tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki dziesitej rundy. Febvre i Coenen wygrywaj w upalnej Indonezji [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki dziesitej rundy. Febvre i Coenen wygrywaj w upalnej Indonezji [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.06.26, 10:06 Drukuj

Dziesiąta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie była pierwszą z dwóch rund zaplanowanych w Indonezji. Zawodnicy zmierzyli się na spektakularnym torze Sumbawa, choć wysoka temperatura i bardzo duża wilgotność sprawiły, że rywalizacja nie należała do łatwych.

W klasie MXGP Romain Febvre wygrał swoje pierwsze Grand Prix od sezonu 2021. Francuz uzyskał wynik 2-1 i tylko upadek w pierwszym wyścigu oraz utrata prowadzenia na rzecz Jorge Prado pozbawiły go idealnego rezultatu, po tym jak Romain dominował na indonezyjskim torze przez cały weekend. Dzięki temu wynikowi oraz nieobecności Jeffreya Herlingsa, Febvre wskoczył na drugie miejsce w generalce.

NAS Analytics TAG

Jorge Prado wykorzystał błąd Febvre'a i wygrał pierwszy wyścig, ale wysoka wilgotność powietrza dawała mu się ostro we znaki. W drugim wyścigu był trzeci po tym, jak pod koniec wyścigu wyprzedził go Jeremy Seewer. W klasyfikacji rundy Prado zajął drugie miejsce i nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej sezonu.

Podium rundy uzupełnił wspomniany Jeremy Seewer, który w pierszym wyścigu był trzeci, a w drugim drugi. Szwajcar zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli.

Wyniki klasy MXGP

1. Romain Febvre
2. Jorge Prado
3. Jeremy Seewer
4. Glenn Coldenhoff
5. Calvin Vlaanderen
6. Ruben Fernandez
7. Alberto Forato
8. Mitchell Evans
9. Valentin Guillod
10. Benoit Paturel

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 10 rundach)

1. Jorge Prado 505
2. Romain Febvre 404
3. Jeffrey Herlings 386
4. Ruben Fernandez 374
5. Jeremy Seewer 371
6. Glenn Coldenhoff 346
7. Calvin Vlaanderen 324
8. Alberto Forato 256
9. Valentin Guillod 229
10. Mattia Guadagnini 203

Lucas Coenen musiał poczekać dwa tygodnie i tym razem bez usterki motocykla zaliczył dwa świetne wyścigi zakończone dwoma zwycięstwami, które przełożyły się na pierwsze wygrane Grand Prix.

Coenen, który startował z poobijanymi żebrami, podążał jak cień za Liamem ​​Evertsem przez 25 minut pierwszego wyścigu po tym, jak Jago Geerts zaliczył upadek i wypadł z prowadzenia. Na trzy okrążenia przed końcem wyścigu Coenen wykorzystał szansę i objął prowadzenie nie oddając go już do samej mety.

W drugim wyścigu jedynym zawodnikiem, którego musiał wyprzedzić, był jego brat Sacha, który zgarnął holeshota, ale już w drugim zakręcie to Lucas prowadził i odjeżdżał stawce. Nawet Jago Geerts, który przez dłuższy czas jechał na drugiej pozycji, nie był w stanie dotrzymać mu tempa. Ostatecznie jednak to Liam Everts zajął drugie miejsce po tym jak wyprzedził Geertsa i z wynikiem 2-2 wskoczył na drugi stopień podium rundy.

Jago Geerts, który zmagał się z gorączką przez cały weekend, z wynikiem 5-3 uzupełnił podium rundy, na którym stanęła trójka belgijskich zawodników.  Tuż po półmetku sezonu Geerts zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji i ma identyczny wynik punktowy, jak Everts. Obecnie obaj tracą do lidera Andrea Adamo 58 punktów.

Wyniki klasy MX2

1. Lucas Coenen
2. Liam Everts
3. Jago Geerts
4. Andrea Adamo
5. Thibault Benistant
6. Kevin Horgmo
7. Simon Laengenfelder
8. Roan Van De Moosdijk
9. Jan Pancar
10. Kay de Wolf

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 10 rundach)

1. Andrea Adamo 439
2. Thibault Benistant 434
3. Kay de Wolf 417
4. Jago Geerts 381
5. Liam Everts 381
6. Roan Van De Moosdijk 373
7. Lucas Coenen 315
8. Simon Laengenfelder 295
9. Kevin Horgmo 268
10. Jan Pancar 217

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr