tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 17 rundy. Liderzy obu klas z problemami w Turcji [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 17 rundy. Liderzy obu klas z problemami w Turcji [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.09.04, 11:51 Drukuj

Siedemnasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie pojechała w tureckim Afyonie. Po sobotnim deszczu, w niedzielę, trudny sam w sobie tor, stanowił nie lada wyzwanie dla zawodników. Grand Prix Turcji było jedną ze składowych trwającego Moto Festu, a więc również okazją do zaprezentowania wydarzenia szerszej publiczności, która po ekscytujących wyścigach mogła bawić się podczas licznych występów artystycznych.

W klasie MXGP Tim Gajser odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Przypomnijmy, że Słoweniec doznał złamania kości udowej w kwietniu podczas rundy w Mantui. W pierwszym wyścigu Gajser prowadził, dopóki Romain Febvre nie wyprzedził go w połowie dystansu, a Tim ostatecznie zajął drugie miejsce. W drugim wyścigu Gajser szybko objął prowadzenie wyprzedzając Maxime Renaux i Romaina Febvre. Gajser nie miał zamiaru oddać prowadzenia i sukcesywnie wypracował sobie osiem sekund przewagi. W pewnym momencie jednak zaliczył upadek i choć wznowił wyścig nadal na pierwszej pozycji, to już w tym momencie z Maximem Renaux za plecami. Renaux naciskał na rywala przez dwa okrążenia, ale ostatecznie Gajser ponownie uzyskał przewagę i tym razem dowiózł ją do mety.

NAS Analytics TAG

Drugie miejsce w Turcji zdobył Romain Febvre, który po wygranej w pierwszym wyścigu, w drugim był trzeci. Podium uzupełnił Maxime Renaux z wynikiem 3-2.

Miło wizyty w Turcji wspominać natomiast nie będzie Jorge Prado. W obu wyścigach zaliczył upadki tuż po starcie i miał problem, aby ponownie uruchomić motocykl. Gdy w końcu mu się to udawało, jechał na ostatnich pozycjach i musiał się sporo napracować. Pierwszy wyścig ukończył na 13., a drugi na 9. miejscu, co dało mu 10. miejsce w klasyfikacji rundy. Tym sposobem, jego przewaga nad drugim w tabeli Romainem Febvre, skurczyła się z 92 do 67 punktów, na dwie rundy przed końcem sezonu.

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Romain Febvre
3. Maxime Renaux
4. Calvin Vlaanderen
5. Alberto Forato
6. Ruben Fernandez
7. Glenn Coldenhoff
8. Jeremy Seewer
9. Mattia Guadagnini
10. Jorge Prado

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 17 rundach)

1. Jorge Prado 841
2. Romain Febvre 774
3. Jeremy Seewer 676
4. Glenn Coldenhoff 628
5. Ruben Fernandez 570
6. Calvin Vlaanderen 532
7. Jeffrey Herlings 456
8. Alberto Forato 444
9. Valentin Guillod 310
 10. Maxime Renaux 302

Liam Everts zwyciężył w klasie MX2, podczas gdy lider generalki, Andrea Adamo, miał zdecydowanie ciężki weekend. Wynik Evertsa 2-3 był wystarczający, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Natomiast Adamo, po upadku, ukończył pierwszy wyścig na 10. miejscu, a drugi na 5., co przełożyło się na szóste miejsce w klasyfikacji rundy. Obecnie jego przewaga w tabeli stopniała do 48 punktów, i choć Włoch ma szanse przypieczętować tytuł już podczas kolejnej rundy w Maggiorze, Liam Everts może sprawić, że tegorocznego mistrza klasy MX2 poznamy dopiero podczas finałowej rozgrywki w Matterley Basin.

Drugie miejsce w Turcji zajął Kevin Horgmo, który uzyskał wyniki 6-1, a podium uzupełnił Jago Geerts, który dojeżdżał na metę na drugiej i czwartej pozycji. Szanse Belga na tytuł, w ostatnim sezonie startów w tej klasie są już raczej znikome, ponieważ jego strata do lidera wynosi obecnie 82 punkty.

Wyniki klasy MX2

1. Liam Everts
2. Kevin Horgmo
3. Jago Geerts
4. Simon Laengenfelder
5. Roan Van De Moosdijk
6. Andrea Adamo
7. Rick Elzinga
8. Oriol Oliver
9. David Braceras
10. Emil Weckman

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 17 rundach)

1. Andrea Adamo 732
2. Liam Everts 684
3. Jago Geerts 650
4. Simon Laengenfelder 645
5. Lucas Coenen 520
6. Roan Van De Moosdijk 508
7. Kevin Horgmo 505
8. Kay de Wolf 501
9. Thibault Benistant 462
10. Rick Elzinga 352

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr