tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP wystartowao w Argentynie. wietny debiut Triumpha w klasie MX2 [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP wystartowao w Argentynie. wietny debiut Triumpha w klasie MX2 [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.03.11, 13:08 Drukuj

Tegoroczny sezon Mistrzostw Świata w Motocrossie wystartował w Argentynie. Gospodarzem pierwszej rundy był piękny tor Villa La Angostura, który ma jednak nawierzchnię wymagającą maksymalnej koncentracji, a jego nieprzewidywalny charakter sprawił, że podczas wszystkich wyścigów sporo się działo.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado zgarnął holeshota, ale to Maxime Renaux szybko przejął prowadzenie. Prado nie zamierzał odpuszczać i jeszcze na tym samym okrążeniu wyprzedził rywala. Romain Febvre miał trudne pierwsze okrążenie, spadając na piąte miejsce, a Tim Gajser z kolei zaliczył upadek. Febvre zaczął odrabiać straty, ale zanim dojechał do drugiego miejsca, Prado był już daleko z przodu poza zasięgiem rywali.

NAS Analytics TAG

Pauls Jonass pojechał świetnie wyprzedzając Renaux i zajmując trzecie miejsce. Gajser z kolei był w stanie wrócić na piąte miejsce, z którym dojechał do mety.

Jeffrey Herlings na początku zajmował piąte miejsce, ale po upadku wypadł z pierwszej dziesiątki. Przed końcem wyścigu udało mu się nieco odrobić straty i finiszował na ósmej pozycji. To na pewno nie jest rezultat, którego oczekiwałby od siebie Holender.

W drugim wyścigu Gajser objął prowadzenie, a Prado szybko wyprzedził Paulsa Jonassa i objął drugie miejsce. Febvre uplasował się na trzeciej pozycji, a cała trójka szybko oddzieliła się od reszty stawki.

Gajser ostatecznie dowiózł prowadzenie do mety i odniósł zwycięstwo w drugim wyścigu. Pomimo presji ze strony Febvre, Prado był w stanie utrzymać drugą pozycję i odnieść zwycięstwo w rundzie. Podium uzupełnili Romain Febvre i Tim Gajser. Niestety miejsca na nim zabrakło dla Paulsa Jonassa, który pojechał świetnie, ale musiał się zadowolić czwartą pozycją. Pierwszą piątkę uzupełnił Maxime Renaux.

Wyniki klasy MXGP

1. Jorge Prado
2. Romain Febvre
3. Tim Gajser
4. Pauls Jonass
5. Maxime Renaux
6. Jeremy Seewer
7. Jeffrey Herlings
8. Glenn Coldenhoff
9. Calvin Vlaanderen
10. Valentin Guillod

W pierwszym wyścigu klasy MX2 holeshota zgarnął Marc-Antoine Rossi. Nie zatrzymało to jednak Lucasa Coenena przed szybkim przejęciem prowadzenia. Niestety, Belg zaliczył upadek, doznał kontuzji kciuka i nie ukończył wyścigu. To pozwoliło Rossiemu ponownie wyjść na prowadzenie z około pięcioma sekundami przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Wtedy również on zaliczył upadek i spadł na trzecie miejsce za Thibault Benistanta i Simona Langenfeldera.

Następnie Langenfelder wyszedł na prowadzenie, ale na dwa okrążenia przed końcem Kay De Wolf dołączył do czołówki, aby walczyć o drugie miejsce. W ostatnim zakręcie wyścigu, De Wolf wyprzedził jadącego na drugim miejscu Benistanta, spychając tym samym rywala na trzecią pozycję. Mikkel Haarup w swoim debiucie na motocyklu marki Triumph spisał się dobrze i zajął piąte miejsce.

Pomimo kontuzji kciuka, Lucas Coenen stanął na starcie drugiego wyścigu i szybko znalazł się na czele, po czym chwilę później wypadł z toru. Był jednak tak zdeterminowany, że ponownie dotarł do przodu stawki i wyprzedzając Langenfeldera objął prowadzenie.

Kay de Wolf zajmował czwarte miejsce, ale nie zamierzał na nim pozostać. Ruszył do przodu, dogonił i wyprzedził Langenfeldera oraz Mikkela Haarupa, obejmując drugie miejsce. Jednak na kilka zakrętów przed końcem wyścigu Coenen ponownie się rozbił i podarował zwycięstwo De Wolfowi. Drugi na mecie był Mikkel Haarup, a trzeci Lucas Coenen.

Simon Langenfelder z wynikami 1-4 zajął drugie miejsce na podium, a Haarup zaliczył dla Triumpha znakomity debiut zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji rundy. Drugi z zawodników Triumpha, Camden McLellan, uzyskał wyniki 11-6 i zajął ostatecznie dziewiątą pozycję w generalce.

Wyniki klasy MX2

1. Kay de Wolf
2. Simon Laengenfelder
3. Mikkel Haarup
4. Thibault Benistant
5. Andrea Adamo
6. Ferruccio Zanchi
7. Marc-Antoine Rossi
8. Sacha Coenen
9. Camden Mc Lellan
10. Rick Elzinga

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr