tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki siódmej rundy. Seewer i Benistant triumfuj± we Francji, Herlings i Geerts pechowo [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.05.22, 10:38 Drukuj

Siódma runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbyła się w miniony weekend w Villars sous Ecot. Przeprojektowany tor dał zawodnikom więcej możliwości, jeśli chodzi o wyprzedzanie, co zapewniło świetne widowisko, a o atmosferę zadbała licznie przybyła francuska publiczność.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP, Jeremy Seewer zgarnął holeshota i objął prowadzenie. Nie na długo jednak, ponieważ kilka zakrętów później wyprzedził go Jorge Prado, Seewer nie zamierzał rezygnować, kilka okrążeń później odbił prowadzenie z rąk rywala i tym razem dowiózł je do mety finiszując z dziesięciosekundową przewagą.

W tym czasie Prado walczył o utrzymanie drugiej pozycji z Romainem Febvre, a niedługo później dołączył do nich Jeffrey Herlings, który po starcie jechał na czwartym miejscu. Herlings ostatecznie zajął drugie miejsce, Febvre trzecie, a Prado musiał się zadowolić czwartą pozycją.

W drugim wyścigu holeshota ponownie zgarnął Jeremy Seewer, który prowadził przez 12 okrążeń. Za nim uparcie jednak podążał Romain Febvre, który niesiony dopingiem swojej publiczności, ostatecznie wyprzedził rywala i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu w tym sezonie. Seewer zajął drugie miejsce i z wynikiem 1-2 wygrał francuską rundę.

Drugie miejsce w klasyfikacji zawodów zajął Romain Febvre, a trzecie Jorge Prado, który drugi wyścig ukończył na trzeciej pozycji.

O niesamowitym pechu może mówić Jeffrey Herlings, który najpierw musiał zjechać, aby wymienić uszkodzone gogle, a na kolejnym okrążeniu przy lądowaniu pękł mu podnóżek. Holender został zmuszony do wycofania się z wyścigu tracąc przy tym cenne punkty do klasyfikacji generalnej, w której nadal prowadzi Prado z przewagą 24 punktów.

10. Brian Bogers

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 7 rundach)

10. Valentin Guillod 162

W pierwszym wyścigu klasy MX2, Kevin Horgmo zgarnął holeshota, ale prowadzenie szybko od niego przejął Roan van de Moosdijk. Za nim do przodu przebili się również Kay de Wolf i Thibault Benistant. Po kilku okrążeniach Benistant wyszedł na prowadzenie i nie oglądał się więcej za siebie.

W tym czasie w pogoń ruszyli Andrea Adamo i Liam Everts. Everts szybko wyprzedził rywali i objął drugie miejsce, natomiast Adamo utknął za nim walcząc o trzecią pozycję z de Wolfem. To był świetny pojedynek, a ostatecznie to de Wolf popełnił błąd oddając Adamo trzecie miejsce. De Wolf, van de Moosdijk i Horgmo zajęli odpowiednio miejsca od cztery do sześć.

W drugim wyścigu holeshota zgarnął 16-letni Lucas Coenen, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu, jadąc tempem, któremu nikt nie był w stanie dorównać. W klasyfikacji rundy Belg uplasował się tuż za podium, tracąc do trzeciego Liama Evertsa zaledwie jeden punkt.

Thibault Benistant zajął drugie miejsce po pojedynku stoczonym z Kayem de Wolfem. Z kolei de Wolf nie był w stanie powstrzymać szarżujących zawodników KTM'a: Adamo i Evertsa i musiał się zadowolić piątym miejscem na mecie.

Francuskie GP wygrał Thibault Benistant z wynikiem 1-2. Drugie miejsce zajął Andrea Adamo (3-3), a trzecie Liam Everts (2-4). W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi kontuzjowany Jago Geerts, który we Francji złamał lewy nadgarstek. Drugie miejsce, ze stratą jednego punktu, zajmuje Andrea Adamo, a trzeci jest Kay de Wolf, który traci do lidera 12 punktów.