tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW S1000RR. Jak stuningowa i ile to kosztuje? Gamonie Wybieraj Konie (Odcinek 15)
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

BMW S1000RR. Jak stuningowa i ile to kosztuje? Gamonie Wybieraj Konie (Odcinek 15)

Autor: Szymon Dziawer 2022.03.07, 13:22 Drukuj

Ten materiał powstał sporo przed tym, zanim świat stanął na głowie. Może w tym szalonym czasie jego odbiór pozwoli na chwilę oderwać się od codzienności.

Rafał kompletnie zwariował i stwierdził, że "upiększy" swoją BMW. Jak wspomina, Panigale Szymona jest piękne i nie potrzebuje żadnych ingerencji, natomiast BMW, choć jest kwadratowe, praktyczne i dobre, nie grzeszy jednak urodą. Można się z nim nie zgodzić, bo RR wcale jakaś paskudna nie jest, ale jak się człowiek uprze, to wmówi sobie, że koło jest kwadratowe.

NAS Analytics TAG

Uszczypliwości pod adresem Rafała, jak w opisie naszego filmu, można by mnożyć. Część modyfikacji jego motocykla nie służy jedynie "poprawie" wyglądu, ale ma także aspekt praktyczny, jak chociażby cały pakiet osłon silnika od Alpha Racing za 326,48 €. Wg nas przy ewentualnym ślizgu działają o wiele lepiej niż crashpady, które często doprowadzają do podbicia szlifującego motocykla i ewentualnej rolki, ale na ten temat można by dyskutować całymi godzinami.

Inną estetyczną zmianą są lusterka od Rizomy. Co prawda podobno dają one ok. 10 kg dodatkowego docisku przy 250 km/h, ale myślę, że jest spora szansa na dość rzadkie doświadczenie tego dociążenia (zwłaszcza na drodze). Za to obciążenie karty kredytowej kwotą 429 € powinniśmy odczuć natychmiastowo.

Zastosowanie tego typu lusterek wyeliminowało przednie kierunkowskazy. Te, również od Rizomy, trafiły pod owiewkę i choć wyłączone są niemal niewidoczne, to po uruchomieniu dają po oczach jak latarnia morska i raczej nie będzie problemu z ich widocznością. Oczywiście o ile kierowca BMW ich użyje, a z tym, jak wiadomo, właściciele tej marki często mają kłopoty (na szczęście gównie odnosi się to do kierujących samochodami bawarskiej marki)


 

 Rafał modyfikuje swoje BMW S1000RR
Ja to wygląda i ile kosztuje? Zobacz na filmie


 

Na tyle motocykla także przyszło kilka modyfikacji obejmujących fabryczną nakładkę zamiast siedziska pasażera i zestaw tylnych świateł w miejscu fabrycznych przetłoczeń zadupka RR-ki. Standardowo oświetlenie tyłu BMW realizowane jest przez system świateł wbudowanych w kierunkowskazy. Rafał zapragnął jednak usunięcie "ogona" wraz z tablicą. Ten motocykl będzie poruszał się po drogach, więc sama "blacha" musiała zostać zamontowana. Powędrowała pod subframe i, choć nie do końca mamy przekonanie co do legalności tego rozwiązania, to ma ona osobne podświetlenie. Skoro jest widoczna, to chyba wszystko jest ok.

Dajcie nam znać, co myślicie o przeróbkach Rafała, a może pokażecie też swoje modyfikacje motocykli?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr