tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Porwnanie Ducati Desert X i Yamahy Tenere 700. Co bardziej uniwersalne? Test na najlepszego duala
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Porwnanie Ducati Desert X i Yamahy Tenere 700. Co bardziej uniwersalne? Test na najlepszego duala

Autor: Szymon Dziawer 2023.03.31, 14:28 Drukuj

Tym razem Rafał z Szymonem wpadli z odwiedzinami do Torunia, gdzie mogli, na razie na sucho, zestawić ze sobą dwa obiekty ich westchnień, czyli zjawiskowe Ducati DesertX i nieco bardziej zdroworozsądkową Yamahę Tenere 700.

Poszukiwania motocykla uniwersalnego trwają. Oczywiście, co głowa to rozum i dla każdego słowo "uniwersalny" kojarzy się z zupełnie czymś innym, dlatego nie dziwi fakt, że i Gamonie mają nieco (a czasami sporo) różne podejście do tej koncepcji.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Motocykl uniwersalny w ich rozumieniu to maszyna, o niezłych walorach drogowych i dość dobrym potencjale terenowym. Ale tutaj kończą się podobieństwa w podejściu Rafała i Szymona. Dla pierwszego wystarczy, aby motocykl był w stanie podróżować w dwie osoby (co podkreśla na każdym kroku) nieco gorszymi drogami gruntowymi, dla Szymona ważne jest, aby motocykl mógł odnaleźć się także poza nimi i dawać jako taki potencjał do jazdy w terenie. Oczywiście mówiąc teren nie chodzi o ekstremalne próby hard enduro, ale zdecydowanie dobre radzenie sobie w kopnym piachu, czy na większych kamieniach. Coś, co mogłoby odnaleźć się na trasach TET*.

Oba motocykle dzieli 20 000 zł budżetu i 20 kg różnicy. Yamaha nie dość, że jest wyraźnie lżejsza, to jest sporo tańsza. I te argumenty, o dziwo, trafiają do Szymona, którego motocyklowe wybory niezwykle rzadko mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Jednak jej własności jezdne, których udało się doświadczyć w sezonie 2022 wciąż stawiają Tenere na mocnej pozycji.

Po Ducati spodziewamy się wiele dobrego. Oglądając aktualną ofertę maszyn z Borgo Panigale trudno znaleźć jest "słabszy" model. Dlatego i DesertX nie powinien wypadać słabo, mimo wyższej masy. Ale na te pytanie pozostaje poczekać do pierwszych jazd, które postaramy się zorganizować jak najszybciej.

Jesteście ciekawi ich opinii i pierwszych wniosków na temat tych maszyn? Koniecznie obejrzyjcie kolejny odcinek "Gamoni".

*TET - Trans Euro Trail, w skrócieTET, to sieć motocyklowych tras turystycznych, które wg niektórych szacunków mogą mieć w całej Europie łączną długość nawet ponad 51000 km. Powstały z myślą o podróżowaniu nimi na turystycznych enduro. Trasy przebiegają głównie poza drogami utwardzonymi, leśnymi duktami i szlakami, które są wytyczone zgodnie z lokalnymi przepisami i regulacjami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr