tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW S 1000 R 2021. Opis, dane techniczne, zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW S 1000 R 2021. Opis, dane techniczne, zdjcia

Autor: Raff 2020.07.13, 11:47 Drukuj

Nowe BMW S 1000 R zostało przyłapane podczas testów drogowych. Bawarczycy zorientowali się, że w segmencie hypernakedów konkurencja mocno urosła, a nabywcy coraz chętniej patrzą na maszyny o mocy około 200 KM.

Szpiegowskie zdjęcia nowego S 1000 R opublikował niemiecki magazyn Motorrad. Na fotografiach widać motocykl niemal gotowy do produkcji, co oznacza, że premiery możemy oczekiwać jeszcze w tym roku. Sylwetka modelu na rok 2021 sprawia wrażenie nieco bardziej sportowej - BMW puszcza w ten sposób porozumiewawcze oko do potencjalnych nabywców Ducati Streetfightera V4. "Hej, patrzcie, też mamy sportowego nakeda z 200 KM!".

NAS Analytics TAG

Ciekawi nas przedni reflektor - wygląda trochę jak żywcem wzięty z F 900 R i to wcale nie musi być wada. Pamiętajcie, że w tamtym motocyklu lampa wykonana była w technologii LED i miała funkcję doświetlania zakrętów. A że jej design był nieco nudny? To już całkiem inna sprawa. W każdym razie zmiana podwójnego reflektora z poprzednika, na pojedynczy uważamy za dobrą decyzję.

Technicznie S 1000 R to oczywiście S 1000 RR, którego znamy już od ubiegłego roku. Trudno wyrokować cokolwiek na podstawie kiepskich zdjęć, ale wydaje nam się, że aluminiowa rama ma nieco inny kształt niż w superbike'u. Silnik - czterocylindrowa jednostka o pojemności niecałych 1000 cm3. Teraz mamy zagwozdkę - czy producent zdecyduje się dać bardziej kulturalną, drogową wersję z S 1000 XR o mocy 165 KM, czy, podobnie jak Ducati, pójdzie na całość i włoży do nakeda silnik z S 1000 RR o mocy ponad 200 KM?

Na odpowiedzi będziemy musieli poczekać do premiery. Ta nie nastąpi, niestety, podczas targów EICMA, bo te przełożono na przyszły rok. BMW zdecyduje się zapewne zaprezentować nowość online. Ciekawi nas czy S 1000 R otrzyma nowy, adaptacyjny tempomat BMW.

Co ciekawe, do ataku na segment hyper nakedów szykuje się także Triumph. Niedawno opublikowane zdjęcia szpiegowskie zdradzają, że niebawem do oferty brytyjskiego producenta dołączy Speed Triple z silnikiem 1200 cm3 i mocą około 180 KM.

Więcej informacji o motocyklach BMW znajdziesz na stronie https://www.bmw-motorrad.pl/pl/home.html

źródło: magazyn Motorrad

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr