tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW R 18 Dragster - niemiecki taran z instalacj nitro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW R 18 Dragster - niemiecki taran z instalacj nitro

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.17, 12:04 Drukuj

BMW zbierało się do premiery cruisera R 18 bardzo długo, a kiedy magiczny moment w końcu nadszedł, został "przykryty" światową pandemią. Mimo tych trudności akcja promocyjna nowego modelu nie zwalnia, a jednym z jej elementów jest dzieło amerykańskiej firmy Roland Sands Design - BMW R 18 Dragster, inspirowane wyścigami na ¼ mili. 

Nowy silnik w układzie bokser, którym napędzane jest BMW R 18 wygląda imponująco i w normalnym ruchu ulicznym potrafi dostarczyć odpowiednich emocji - 1802 cm pojemności i niecałe 90 KM są co najmniej wystarczające. Kiedy jednak myślimy o tej maszynie w kontekście wyścigów równoległych, jakoś nam się to nie klei. 

NAS Analytics TAG

Firma Roland Sands Design, ściśle współpracująca z BMW w projektowaniu i produkcji akcesoriów, nie przejęła się zbytnio pozorną ociężałością nowego cruisera. Przygotowany przez nią R 18 Dragster szeroko nawiązuje do tradycji amerykańskich muscle carów, a niedobór mocy zlikwidowano w jedynie słuszny sposób - montując instalację z podtlenkiem azotu. 

Pozostałe przeróbki są również w dużej mierze autorskim dziełem RSD. Rama została wzmocniona i przerobiona na hardtail - bez elementów resorujących z tyłu. Z przodu zamontowano złoty widelec z modelu R nineT z dopiętą kierownicą clip-on i sportowy układ hamulcowy z S 1000 RR. Błotniki oraz wydech zostały wyklepane w warsztatach RSD, podobnie z katalogu tej firmy pochodzi zestaw dodatków takich jak dźwignie i pokrywy. Kanapa zyskała solidne podparcie pleców kierowcy. Całość wieńczy customowe malowanie w klasycznym klimacie BMW - niebieskie z białymi szparunkami. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr