tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW R100 Good Ghost - dzieo sztuki w stylu Art Deco
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW R100 Good Ghost - dzieo sztuki w stylu Art Deco

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.24, 13:47 Drukuj

Pojazdy projektowane i budowane w pierwszej połowie XX wieku w niepowtarzalny sposób łączyły urok surowej mechaniki z pięknie ukształtowaną karoserią, a plastik był ciągle pieśnią odległej przyszłości. W duchu dawnych szybkich parowozów i sportowych aut powstało customowe BMW R100 Good Ghost, imponujące dzieło niemieckiego warsztatu Kingston Custom.

Właścicielem i głównym projektantem działającego w Gelsenkirchen warsztatu Kingston Custom jest Dirk Oehlerking. Prezentowany dziś wspaniały "Good Ghost" jest jednym z trzech modeli z serii Phantom, którą uzupełniają jeszcze White Phantom i Black Phantom. Tym, co już na pierwszy rzut oka odróżnia "Dobrego Ducha" od pozostałych dwóch maszyn, jest absolutnie wspaniała, aluminiowa karoseria w stylu Art Deco, szczelnie okrywająca cały pojazd.

NAS Analytics TAG

Bazą do budowy tej maszyny było BMW R100 z 1980 roku, w którym poza wahaczem nie zmieniono w zasadzie nic jeśli chodzi o podwozie i silnik. Dirk zadbał natomiast o zjawiskowe nadwozie. Karoseria z aluminium waży w całości tylko 21 kg i wyróżniają ją wspaniałe detale, takie jak wkomponowana w przód lampa oraz charakterystyczny dla BMW, ogromny podwójny grill. Z kolei z tyłu urzeka niewielka okrągła lampa, zespolona z wąziutkimi końcówkami tłumików na wzór żądła osy.

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-56

Skórzana kanapa płynnie przechodzi na wykonany ręcznie zbiornik paliwa, kryjąc w sobie zestaw stylowych zegarów. Aluminiowa karoseria o dużej powierzchni pozwoliła na wydzielenie obszernych schowków. Pod kanapą znajdziemy miejsce na butelkę wina i kieliszki, a w osłonach tylnego koła umieszczone zostały srebrne sztućce i zestaw narzędzi.

BMW R100 Good Ghost wykonane zostało dla teksańskiego muzeum motoryzacji Haas Moto Museum, należącego do Bobby’ego Haasa. Zebrano tam już ponad 200 motocykli z ostatnich 130 lat historii motoryzacji.

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-4

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-13

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-61

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-48

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-31

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-17

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-29

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-63

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-46

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-8

bmw-r100-steampunk-makeover-good-ghost-3

Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr